İngiltere Vize Randevusu-Covid 19

İngiltere vize randevu covid

KORONAVİRÜS SALGININDA İNGİLTERE VİZESİ

Kovid 19 virüsünün en çok etkilediği Avrupa ülkelerinden biri de İngiltere olmuştur. Her geçen gün vaka sayısında görülen artış ülkeyi sert önlemler almaya mecbur bırakmıştır.  Alınan koronavirüs önlemlerinden biride seyahat kısıtlaması olmuştur.

İngiltere şuan kendi bünyesine turist kabul etmemekle beraber kendi vatandaşlarına da yabancı ülke ziyaretleri konusunda önlerine engel çıkartmaktadır. Ülkemizde ise pek çok vatandaşımızın dil öğrenmek için yıllardır en uygun tercih olarak gördüğü İngiltere’ye gidişi aynı şekilde kısıtlanmıştır.

Şu an için ülkemizde Ankara Büyükelçiliği ve 7 şehirdeki büyükelçiliğe bağlı olan başvuru merkezleri bütün işlemlerini durdurmuş bulunmaktadır. 2023 Mayıs ayı içerisinde yapılacak ikinci bir duyuruya kadar İngiltere vizesi kimseye verilmemektedir.

Vize Başvuruları Şu An Değerlendirilenlerin Durumu

1973 yılından beri bağlı olduğu Avrupa Birliği ile bütün bağlarını 47 yıl sonra kopartan İngiltere, artık kendi vize koşullarını ziyaretçilerine sunmakta ve güncel prensiplerini yürürlüğe koymaktadır.

Bu yüzden alınması en zor vizeler arasında kabul edilir. İnsanlar vize randevu tarihlerinden çok daha önce hazırlıklarını yaparak dosyalarını sunmaktadır. Bu pandemi dönemi içerisinde İngiltere’ye gitmek isteyen bazı vatandaşların başvuru sırası getirilen seyahat yasağı ile kesişerek, vize başvuru onayı beklediği anlarda ziyaret kısıtlaması uygulanmıştır.

Bu durumla karşı karşıya kalan insanların merak ettikleri konu başvurularının nasıl değerlendirileceği olmuştur. Yetkili birimlerden yapılan duyuruya göre şu an vize onayı bekleyen bütün vatandaşlarımızın vize başvuruları iptal olacaktır.Ayrıca, pandemi durumunun ortadan kalkıp, seyahat kısıtlamalarına esneme getirildiğinde İngiltere Konsolosluğu tarafından tekrar bir vize başvurusu istenmektedir.

 Vize Ücreti İade Edilecek Mi?

Vize başvurularını tamamlayarak gereken ücreti ödemiş olan insanların bu günlerde en çok araştırdığı sorulardan biri de vize ücretinin geri ödenip ödenmeyeceği olmuştur.

İngiltere Konsolosluğuna bağlı vize kurumlarından yapılan son açıklamaya göre vize başvuru ücretlerinin iadesi olmayacaktır. Virüs tehdidinin ortadan kalktığı ve vize başvuru işlemlerinin normale döndüğü günlerde İngiltere ziyaret planı yapan vatandaşlarımızın tekrardan başvuru talebinde bulunmasının gerekli olduğu yetkili mecralar tarafından duyurulmuştur. İkinci bir bildiriye kadar şu an sürmekte olan vize kısıtlamalarının uygulanmaya devam etmesi kararı alınmıştır.

İngiltere Vize Randevusu-Covid 19 S.S.S

İngiltere vize randevusu kaç gün sonraya veriliyor?

İngiltere vize başvurunuz randevu gününüzden sonra 15 iş gününde sonuçlanacaktır. Randevu alacağınız en yakın tarih randevu yoğunluğuna göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle 3-4 iş günü sonrası için uygun randevu alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Covid-19 Uygulaması Nedir?

İngiltere'ye giriş yapabilmeniz için PCR testinizin negatif olması ve aşılarınızın tam olması gerekmektedir?

İngiltere Vizesi İçin Nasıl Randevu Alınır?

İngiltere vizeleri randevusu için internet üzerinden “Book Appointment” bölümünden randevu alınır. Bu bölüm seçilerek randevunun yeri ve türü seçilerek işlemler başlatılabilir. Sistemde randevu tarihi için önerilen tarih ve saatler bulunur, kişi seyahat tarihine en uygun olanı tercih etmelidir.

İngiltere Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

 

İngiltere Vize Ücreti (Güncel Fiyatlar)

İngiltere vize ücreti

İngiltere Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her bir pasaport rengi farklı bir seyahat türünü ifade etmektedir. Bunun için yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip kişilerin 90 güne kadar İngiltere ziyaretlerinde vizesiz bir şekilde seyahat edebilmektelerdir.

Bu noktada önemli olan bordo pasaporta sahipseniz muhakkak ki schengen vizesi başvurusunda bulunup vize almanız gerekir.

Vize işlemlerinde ki önemli noktalardan biri de parmak izi uygulamasıdır. 2014 yılında başlanmış olan bir prosedür eğer kişi ilk kez bir schengen vizesi başvurusunda bulunacaksa bunun için belirli bir parmak izi vermek zorundadır. Verilmiş olan bu parmak izi 5 yıl geçerlilik barındırır ve konsolosluk vize işlemleriniz de tekrar parmak izli vermeniz gerekmez.

Vize alırken başvuracağınız vize kategorisi önemlidir. Buna göre süresi belirlenir. Eğer İngiltere’de 90 günde daha az bir sürede ikamet etmeyi düşünüyorsanız burada konaklamak için almanız gereken vize C tipi vizedir. Eğer 90 günü aşacak şekilde bir seyahat planınız varsa bunun için D tipi vize kategorisinde başvuru yapmanız gerekir.

Eğitim, çalışma vizeleri ve aile birleşim vizeleri de farklı kategoride değerlendirilmektedir.

İngiltere vizesi alırken Konsolosluğa başvurularınız da bulunması gereken evraklar içerisinde; çalışma şartlarınız ve gelir durumunuzda yer alır. Düzenli olarak bir işiniz ve buradan elde ettiğiniz bir geliriniz ya da üzerinde kayıtlı herhangi bir tapu bulunuyorsa, bu da İngiltere seyahatinizi etkileyecek tarzda bir evrak kısmını oluşturur.

Seyahat esnasında yapacağınız konaklamaları nasıl karşılayacağınızı dair banka hesabınızda bulunan paraya da vize verilme süreçlerinde dikkat edilmektedir.

Bunların hiçbiri yoksa en azından üç ay aylık bir süreçte banka hesabınızda aktif olarak 5000 TL ve üzerinde bir miktar para bulunmalı ya da sizin adınıza birisi sponsor olmalıdır. Sponsor olan kişiye dair de belirli belgelerin vize evrakları arasına eklenmesi gerekir.

Vize alımının ilk aşaması olan vize başvuru formu oldukça önemlidir. Buradaki doğru beyan ve bilgileriniz ile diğer aşamalara geçerek vize alım sürecinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Oluşturacağınız başvuru formunun yanı sıra başvuru dilekçesinde içerisinde de İngiltere Konsolosluğuna hitaben bir yazı bulunması gerekir.

Bu yazı içerisinde seyahat amacınızı ve seyahat planınızı net bir şekilde ifade etmeniz daha hızlı bir şekilde vize almanızı sağlayacaktır.

Tüm bu vize alım aşamalarını daha kolay hale getiren kurum vize center vize alım sürecinde püf noktaları sizin adınıza yürütmektedir.

 

İngiltere Vizesi Alırken Karşılaşılabilecek Sorunlar

Herhangi bir firma aracılığı olmadan İngiltere vize başvurusu yapabilir miyiz?

Kişi hiçbir deneyimi yokken de yaptığı araştırmalar sonucu vize başvurusunda bulunabilir. Ancak tüm bu aşamaların vize alım süreçlerinde eksiksiz bir şekilde ilerleyebilmesi, uçuş rezervasyon aşamaları, sağlık sigortası bulunması, kişinin başvuru formunda beyan edeceği bilgiler ve seyahat tarihlerinin de eksiksiz bir şekilde düşünülüp yazılması vize alımında önemlidir.

Ufak görülebilecek ayrıntı niteliğindeki kısımlar veya alım süreçlerinin sonucuna götürebilir. Bunun için vize center aracılığı ile tüm bu aşamaların eksiksiz bir şekilde ve red alınabileceğini düşünülen kısımlarında özenilerek evraklar içerisine konmasını sağlayabilirsiniz.

Vize alımlarında seyahat sağlık sigortası

Vize alırken muhakkak ki başvuru evraklarınız içerisinde yaptırmış olduğunuz, sağlık sigortası bulunmalıdır. Bu özel sağlık sigortası alınırken de tarihleri oldukça önemlidir. Sizin seyahatinizin gidiş ve dönüş tarihleri arasındaki süreci kapsamak zorundadır.

Buna göre rezervasyon yapacağınız günün öncesi ve sonrası olarak sağlık sigortası işleminiz gerekir. Özellikle konsolosluk başvurularında beyan edeceğiniz tarihlere tek tek dikkat edilmektedir. Buna uygun bir şekilde ince detaylara dikkat ederek ayarlamanız gerekir.

Çalışmayan biri İngiltere vize başvurusunda bulunabilir mi?

Vize alım süreçlerinde kişinin düzenli işinin bulunması; banka hesabının içerisinde belirli ve düzenli bir miktarda para bulunması oldukça önemlidir. Bunun dışında çalışmayan, emekli olan ya da ev hanımı olan kişilerin de yurt dışına çıkış hakları tabii ki bulunmaktadır.

Eğer kişi ev hanımı konumunda ise ve işte çalışmıyorsa onun sponsorluğunu eşi üstlenebilir yani kişinin çalışmadığı durumlarda tüm masraflarını karşılayacak olan, düzenli bir işte çalışan ve düzenli bir parası bulunan bir yakını ona sponsor olmalıdır.

Eğer bu kişi öğrenci ise ya da çocuk konumunda ise yine anne burada onun vekili konumunun da bulunabilir. Bunun dışında eğitimin amacı ile gideceği kurumun yazacağı bir davetiye ile de yine kolaylıkla vize alım sürecini gerçekleştirebilir.

İngiltere Vizesini Kısa Sürede Nasıl Alabilirim?

İngiltere vizenizi yaklaşık 48 saat içinde alabilmenizde mümkün. Ekspress vize dediğimiz yöntem ile daha kısa sürede çıkış süreci alabilmektesiniz.

Aile birleşimi vizesi ile onların yazacakları bir dilekçe ve davetiye mektubu sayesinde daha hızlı bir şekilde vize alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Otel Rezervasyonu

İngiltere’ye yapacağınız ziyaretlerde kalacağınız otel rezervasyonlarını, vize başvurusu sırasında davetiye aracılığı ile ya da vize center acentası aracılığı ile rezervasyon yaptırarak evraklar içerisine dahil edebilirsiniz.

Tüm bu seyahat süreci, otel rezervasyonu, tarihi, giriş-çıkış süreci, uçak bileti aşamaları vize center kurumu aracılığı ile tek tek tasarlanarak yürütülmektedir.

İngiltere Vizesi Alırken Ödenmesi Gereken Ücretler

İngiltere’ye çıkışlarda vize alırken 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık farklı geçerlilik süreleri bulunan vize başvurusunda bulunabilmektesiniz.

6 aylık vize başvurusunda bulunmak istediğinizde 130 euro 892 TL ödemelisiniz.

2 yıllık vize başvurusunda 495 dolar 3398 TL ödemelisiniz.

5 yıllık bize başvurun için 896 dolar 6150 TL ödemelisiniz.

10 yıllık vize başvurusu için 1124 dolar 7716 TL ödemelisiniz.

İngiltere Vizesi Pasaport Geçerliliği

Pasaport süresi seyahat türünz e göre değişim göstermektedir..

Eğer kısa süreli bir seyahat düzenlemek istiyorsanız; İngiltere’ye çıkışlarda 6 aylık bir pasaportunuz bulunur. Eğer yüksek lisans amacı ile ya da eğitim amacıyla gidiyorsanız bu Tier 4 dediğimiz uzun döneme girmektedir. Bunun içinde en az 2 yıllık pasaport başvurusunda bulunmanız gerekir.

İngiltere ticari vize başvurusunda bulunuyorsanız da seyahat sonrasındaki en az 6 ay geçerliliği bulunacak olan bir pasaportunuz bulunmalıdır. Bu yoksa geçmişteki pasaportlar da evraklar içerisinde eklenmelidir.

İngiltere Vize Ücreti S.S.S

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere Vizesi Alırken Ödenmesi Gereken Ücretler İngiltere’ye çıkışlarda vize alırken 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık farklı geçerlilik süreleri bulunan vize başvurusunda bulunabilmektesiniz. 6 aylık vize başvurusunda bulunmak istediğinizde 130 euro 892 TL ödemelisiniz. 2 yıllık vize başvurusunda 495 dolar 3398 TL ödemelisiniz. 5 yıllık bize başvurun için 896 dolar 6150 TL ödemelisiniz. 10 yıllık vize başvurusu için 1124 dolar 7716 TL ödemelisiniz.

İngiltere Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

İngiltere Vize Ücreti yetkili vize başvuru merkezlerinde kredi kartı ya da nakit olarak ödenebilir.

İngiltere Vize Ücreti İade Var mı?

İngiltere Vize başvurusu ret kararı verilirse ödenen vize ücretleri iade edilmez. Her yeni İngiltere vize başvurusunda vize ücretleri tekrar ödenmelidir.

İngiltere Vize Başvuru sayfamızı ziyaret ediniz.

 

İngiltere Konsolosluğu Pasaport Vize Randevu

İngiltere konsolosluğu vize randevu işlemleri

İngiltere Vizesi ; Pasaport Vize Randevu İşlemleri

İngiltere vizesi alarak bu ülkeye gitmek isteyenler, birçok farklı türde vize seçimleri ile karşı karşıya kalıyorlar. Doğru İngiltere vizesi almak ise deneyim istiyor. İngiltere vizesine sahip olmak için geçen ortalama süre 21-28 gün.

Birleşik Krallık olarak bilinen ülkeler arasında, en büyük kara bütünlüğü ve en yoğun nüfus, İngiltere’de bulunuyor. 56 milyon civarı nüfusu ile bu ülkelerin en kalabalığı olan İngiltere, düşünülenin aksine bir Schengen ülkesi değildir.

Pek çok insanın Schengen vizesi alarak ziyaret edebileceğini düşündüğü İngiltere, bunun yerine kendi vize uygulamalarını kullanmayı daha doğru buluyor.

Hali hazırda Avrupa Birliği’nden Brexit yolu ile ayrılmayı planlayan ülkede, göçmen politikaları nedeni ile Avrupa’dan bağımsız olarak, farklı vize prosedürleri uygulanıyor.

Bir Birleşik Krallık ülkesi olması sebebi ile İngiltere vizesi ile gidilebilecek ülkeler arasında Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’de bulunuyor. Ayrıca, denizaşırı İngiliz adaları da (Cayman Adaları, Falkland Adası, Cebelitarık, Virjin Adaları, Turks & Caicos, Bermuda, Montserrat, Pitcairn Adası St. Helena Adaları vb.) bu vizeler ile ziyaret edilebiliyor.

İngiltere Vize Randevusu Açıldı

Türk vatandaşları için İngiltere’ye seyahat etme durumlarında, pasaport türüne göre farklı vize uygulamaları söz konusu oluyor. Türkiye’den İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ve Siyah (Diplomatik) Pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 gün kuralını geçmeden, vizeden muaf durumda bulunuyorlar.

Bordo Pasaport, yani Umuma Mahsus Pasaport sahipleri ise herhangi bir vazife, hizmet ya da diplomatik unsur taşımadıkları için İngiltere vizesi alarak ülkeye giriş yapabiliyorlar. Bu sebeple de her Bordo Pasaportlu Türk vatandaşının, İngiltere vizesi almak gibi bir zorunluluğu var.

İngiltere’ye gitmek isteyen müşterilerimize sunduğumuz hizmet çerçevesinde, kendileri adına gerçekleştirdiğimiz başvurular sonrasında ‘’İngiltere vize randevusu açıldı’’ bilgisini taraflarına iletiyor ve kendilerinden İngiltere Konsolosluklarında gerçekleştirilecek olan vize randevularında bulunmalarını rica ediyoruz.

Gerçekleştirilen randevu ve pasaportun teslim edilmesi sonrasında ise onay alan pasaport, ortalama 3 hafta gibi bir süreçte hazır oluyor. Her zaman olduğu gibi bu prosedür ile de biz ilgileniyor ve pasaportunuzun hazır olmasını takiben, vizeli pasaportunuzu teslim alarak size gönderiyoruz.

İngiltere Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

İngiltere seyahati için birçok farklı vize kategorisi mevcut. Elbette uzun süreli İngiltere vizesi almak da mümkün. İngiltere’nin vermiş olduğu vizeler;

 • Turistik İngiltere Vizesi
 • Ticari İngiltere Vizesi
 • Aile, Akraba Ziyareti Vizesi
 • İngiltere Öğrenci Vizesi
 • Transit İngiltere Vizesi
 • İngiltere Aile Birleşimi Vizesi
 • Tıbbi, Sağlık ve Tedavi Amaçlı İngiltere Vizesi
 • İngiltere Evlilik, Eş Tescili Vizesi
 • İngiltere Tier 1 Vizesi
 • İngiltere Tier 2 Vizesi
 • İngiltere Tier 4 Vizesi
 • İngiltere Tier 5 Vizesi
 • İngiltere Özel Ev Hizmeti Vizesi
 • İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi
 • İngiltere Ekspres Vize
 • İngiltere Yerleşim Vizesi
 • İngiltere Çalışma Vizesi

Tüm bu vize türlerinden herhangi birine sahip olmak için ihtiyaç duyacağınız, İngiltere vizesi için gereken belgeler (Genel Liste);

 • En az 6 ay geçerli ve 2 boş sayfaya sahip Pasaport
 • Eski Pasaport asılları ve fotokopileri
 • Nüfus kayıt örneği
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • İngiltere vizesi başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Seyahat ve konaklama belgeleri, rezervasyonlar
 • Biyometrik fotoğraf
 • Banka hesap dökümü (3 aylık)
 • Mali durumu gösterir belgeler
 • Vize harcı ödeme dekontu
 • 18 yaş altı için muvafakatname
 • Çalışanlar için kurum belgeleri
 • SGK dökümleri

İngiltere Vizesi Ücretleri Güncellendi

Hemen bir İngiltere vizesi almak istiyorsanız, yapacağınız işlemler arasında vize harcı ödemesi de bulunuyor. Bu ödeme ise güncel vize harç bedelleri üzerinden gerçekleşiyor. 2023 yılı itibari ile İngiltere vizesi ücretleri güncellendi ve belirlendi.

Ödemenizi gerçekleştirerek, evraklarınızı hazır hale getirebilir ve süreci hızlandırmak adına ilk olarak bu dekontu edinebilirsiniz. Hemen ardından, yukarıda belirtilen evrakları hazırlamadan önce, bizlerle iletişime geçmenizde yarar var. Zira her ne kadar genel listeye bağlı kalsak da her İngiltere vizesi için farklı evraklar da istenebiliyor.

Sizler için en uygun İngiltere vizesini belirleyen ekip arkadaşlarımız, vize başvuru merkezimizin sunmuş olduğu hizmetten yararlanmanızı sağlayarak, doğru liste gönderimini de sağlıyor ve sizlere iletiyorlar.

Bu listeyi tamamlamanızı takip eden süreçte, İngiltere vize başvurunuzu sizler adına gerçekleştiriyor ve bir sonraki aşama olan randevu sürecini belirliyoruz. Bu süreç ve prosedürler ortalama 3 hafta sürerken, vakit kaybetmemek adına hızlı ve eksiksiz belge hazırlanması da bir hayli önem teşkil ediyor. Tüm bunlar için korkmanıza gerek olmadığını ve her daim yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

İngiltere Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

İngiltere vizesi almak üzere, vize başvuru merkezimiz ile iletişim kurduğunuz andan itibaren, sizleri prosedürler ile meşgul etmiyor, tüm işlemlerinizi hallediyoruz.

Sizler evraklarınızı hazırlayıp tarafımıza teslim ettiğiniz andan itibaren, oluşan her türlü işlem ve prosedür mekanizmasını, işinde uzman ekip arkadaşlarımız ve 10 yıllık vize başvuru hizmeti veren tecrübemiz ile bizler üstleniyoruz.

Bu prosedürler bittiğinde ise sizi İngiltere Konsolosluğu randevusu bekliyor. Vize randevu pasaport işlemleri dolayısıyla konsoloslukta bulunmanız gereken günü, daha öncesinde size bildiriyor ve yine aynı gün teyit ediyoruz.

Başvurularınız ve randevunuz sürecinde olduğu gibi konsolosluk sürecinde de size hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu süreçte de yanınızda olduğumuzu bilmek ve burada gerçekleşecek işlem hakkında tüyolar almak, sizlerin de hakkı.

Belirli bir prosedür olan, evraklarınızın incelenmesi neticesinde tarafınıza birtakım sorular sorulacak olan bu randevu esnasında, yapmanız gereken tek şey doğru cevaplar sunmak ve karşı tarafı ikna etmek. Onay işlemini takip eden süreçte hazırlanacak vize ve pasaportunuzu, sizler adına teslim alıyor ve kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz.

İngiltere Konsolosluğu Pasaport Vize Randevu S.S.S

İngiltere İstanbul Konsolosluğu Vize İşlemleri Nedir?

Belirli ülkelerin konsoloslukları Türkiye’de büyük illere dağıtılmıştır. İngiltere konsolosluğu, İstanbul’da da bulunur. İstanbul’da ikamet eden vatandaşlar İngiltere uçuşu gerçekleştireceği sırada İngiltere İstanbul Konsolosluğuna müracaat edebilir. İngiltere’de yaşayan vatandaşlar ise Türkiye’ye gelmek istedikleri takdirde Türk Konsolosluğu’na başvuru talebinde bulunabilir.

İngiltere Konsolosluğu Hangi Vizelere Başvuru Yapılır?

İngiltere Konsolosluğuna uzun süreli vizeler için başvuru yapılabilir. Kısa süreli İngiltere vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekir.

İngiltere Konsolosluğu İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizelerinin sonuçlanma süresi 14 günü bulabilmektedir.

İngiltere Vize sayfamızı ziyaret ediniz.

 

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

Yasal uyarı ve kullanım şartları

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ. SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNİZDE BURADA YER ALAN/BELİRTİLEN UYGULAMALARI KABUL ETMİŞ OLACAKSINIZ

Uyarı: Bu sayfada yer alan tüm başlıklar yasal uyarı ve kullanım şartlarını kapsamaktadır.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Visa Center Ltd. Şti. (bundan böyle kısaca “Visa Center” olarak anılacaktır), şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin ve VİSA CENTER’in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

VİSA CENTER bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

Bilgilendirme ve Feragat

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette VİSA CENTER tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.

VİSA CENTER hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Bu web sitesine erişim ve sitede yer alan bilgilerin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun VİSA CENTER, şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişiler ve VİSA CENTER’ in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların sorumlu tutulamaz.

Önemli Bilgilendirme

Visa Center Ltd.Şti (VİSA CENTER) bulunduğu ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak VİSA CENTER, Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir .

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır :Kesin Kılavuz

İngiltere vizesi nasıl alınır

İngiltere vizesi

Avrupa’nın batısında yer alan İngiltere, birçok ülkede olduğu gibi giriş için vize istiyor. Eğer ki Diplomatik (siyah) pasaporta sahipseniz, pasaportunuzun süresi dolmamış olduğu taktirde 180 gün içerisinde belirlenmiş 90 günü aşmayacak şekilde İngiltere’ye vize olmadan giriş yapmanız mümkündür.

Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Umumi (bordo) pasaportlarından birine sahipseniz kesinlikle vize için başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

İngiltere vizesi alabilmek için hazırlamanız gereken evraklar seyahat amacınıza göre değişebilmektedir. Gidiş amacınız ne ise ona karar verdikten sonra, amacınıza uygun vize için gerekli evrakların neler olduğunu öğrenerek o belgeleri hazırlamaya başlamalısınız.

Seyahat süresinden 30 gün önce vizeniz için başvuru yapmanız daha doğru olacaktır. Çünkü bazı durumlarda vize başvurusunu sonuçlanması 30 günü bulabilmektedir. Bunu göz önünde bulundurarak seyahatinizin aksamaması için seyahatten 30 gün önce başvuruda bulunmanız sizin yararınıza olacaktır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Başvuru amacına göre evrak listesi değişse de alınması gereken her vize için hazırlanması gereken başlıca belgeler şunlardır:

 • Son seyahatinizden sonra en az 6 ay geçerliliği olan ve vizelenebilmesi için de en az 2 sayfası boş olan pasaport.
 • Arka fonu beyaz olacak şekilde çekilmiş biometrik fotoğraf.
 • Bütün aile bilgilerini içerisinde barındıran nüfus kayıt örneği.
 • Aktif olarak kullanılan banka hesaplarının dökümleri.
 • Seyahat nedeninizin ne olduğunu anlatan ve eksiksiz bilgilerle yazılmış vize başvuru formu. Bu form yaş aralığına bakılmadan İngiltere Vizesi almak isteyen herkes için yazılmalıdır.
 • İngiltere seyahatinin gerçekleşmesi için seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir.
 • Alacağınız vize türüne bağlı olarak konaklama için yer ayarladığınızı kanıtlar nitelikteki bazı belgeleri başvuru esnasında vermeniz gerekmektedir. Özellikle turistik vize alacak kişilerin kesinlikle bu maddeyi atlamaması gerekiyor.

Vize almak için hazırlayacağınız tüm belgeleri titizlikle eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Bazı durumlarda başvuru yaptığınız yer sizden ek evraklar isteyebilir.

Gereken adımlar doğru şekilde yapıldığında İngiltere vizesini kolay bir şekilde alabilirsiniz. Sizden istenen evrakları ve ek belgeleri teslim etmeniz durumunda başvuru süreci başlayacak ve belirli bir süre sonra başvurunuz sonuçlanacaktır.

İngiltere Vizesi Türleri

Diplomatik pasaport haricinde bir pasaporta sahipseniz ve İngiltere’yi herhangi bir sebeple ziyaret etmek istiyorsanız vize almanız gerekmektedir.

Bu vizeler de gidiş amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse İngiltere’ye gitme amacınız turistik, eğitim, ziyaret, ticari, çalışma, yerleşim amaçlarından biri ise bu amacınıza uygun olarak düzenlenmiş bir vize almanız gerekmektedir. Bu vize türleri de kendi içerisinde alt başlıklara sahiptir. Ne amaçla gidiyor olduğunuzu açıkça belirterek uygun vize almak çok önemlidir.

İşte bu vize türlerinden en sık alınanları şunlardır:

 • İngiltere ziyaretçi vizesi (İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere Turistik Vize, İngiltere Ticari Vizesi bu vizenin içerisinde yer almaktadır.)
 • İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi
 • Tier 1 Vizesi (yatırımcı veya girişimciyseniz bu vizeyi almalısınız. Üstün yetenekli kişiler için de bu vize verilmektedir)
 • Tier 2 Çalışma Vizesi (Din adamları, sporcular, işçiler için bu vize verilmektedir.
 • Tier 4 İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi (doktora, yabancı dil kursu, lisans, yüksek lisans gibi amaçla gidiyorsanız bu vizeyi almalısınız)
 • Tier 5 Kısa Süreli Çalışma Vizesi (işçi değişim programı, staj, erasmus, sporcu ve sanatçılar için)
 • İngiltere Yerleşim Vizesi Kategorileri
 • İngiltere Transit Vizesi

Seyahat öncesinde size uygun vize türünü başvuru merkezlerinden alabilmektesiniz. Bunun için başvuru merkezinin istemiş olduğu evrakları teslim etmeli ve şartları kabul etmelisiniz. Bu işlemleri yaptığınız takdirde kısa süreli vizeler 10-15 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

İngiltere Vizesi Ücretleri Ne Kadardır?

İngiltere seyahatiniz için almanız gereken vize için ödeyeceğiniz tutarlar değişebilmektedir. Konsolosluk harç ücreti, vize merkezlerindeki işlem ücretleri bu değişimin sebebidir. İngiltere’de geçireceğiniz gün sayısına göre banka hesabınızda para bulunması gerekmektedir.  Seyahat sırasında ayrıca sağlık sigortası da yaptırmaktadır. Bu sigorta seyahat süresince sağlığınızı güvende tutacaktır.

Yine geçireceğiniz güne bağlı olarak da sağlık sigortası ücretleri de değişebilmektedir:

14 Günlük Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 10 Euro
1 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 18 Euro
2 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 25 Euro
3 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 30 Euro
6 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 40 Euro
1 Yıllık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 60 Euro

İngiltere vize harç ücreti her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca gidiş amacına göre de ödeyeceğiniz tutar artabilmektedir. Turistik vize alacağınız zaman 6 aylık bir seyahat için ödemeniz gereken tutar 130 Dolar’dır.

2 yıl için ödemeniz gereken tutar 490 Dolar, 5 yıllık bir İngiltere seyahati için ödemeniz gereken tutar 885 Dolardır. Eğer ki 10 yıl boyunca kalacaksanız ödemeniz gereken tutar ise 1110 Dolar olarak değişmektedir.

İngiltere Vizesi Hangi Şartlar İle Alınır?

İngiltere vizesi almak için evrak hazırlamak başlı başına yeterli olmayabilir. Başvurularda sunacağınız evrakları konsolosluğun ve büyükelçiliğin istediği sıraya göre dizmeniz gerekmektedir. Vize başvurusu net ve açık bir şekilde bizzat vize alacak kişinin doldurması ve imzalaması gerekmektedir.

Başvuru merkezi size istenen belgeler ve şartlar hakkında detaylı bilgi verecektir. Eğer bu şartları sağlıyorsanız belirtilen süre içerisinde istenen belgeleri başvuru merkezine teslim etmelisiniz.

Vize alabilmek için maddi açıdan bir süre boyunca iyi olmanız, belirli bir maaş gelirinizin olması gerekmektedir. Başvuru esnasında vermiş olduğunu banka dekontu için hesabınızda bir miktar para olması gerekmektedir.

İngiltere’de kalacağınız her gün için genel harcama olarak 100 Dolar olmalıdır. Bu sebeple kaç gün kalacaksanız hesaplayarak çıkan sonuçtan bir miktar fazla para banka hesabınızda olması gerekmektedir.

İngiltere’ye eğer davetiye ile gitmiyorsanız orada kalabilmek için size uygun bir otel ayarlamanız gerekmektedir. Bu ayarladığınız otel, başvurunuzun değerlendirilmesi sırasında konsolosluk tarafından aranarak rezervasyonunuzdan onay alınır.

İngiltere Vize Başvuru Sonucunun Ret Alma Sebepleri

Vize için Başvuru yapıp sonuçlarını beklemeye başladığınızda ret almış olmanız sizi üzmesin. Bir yerlerde hata yapmış olabilirsiniz. İngiltere Vizesi için başvuruda bulunduğunuz zaman vizenizin çıkmasını onaylayan veya ret verilmesine karar veren kurumlar İngiltere Büyükelçiliği ve İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’dur.

Bu kurumların istekleri dışında kalmış vize başvurusu için ret almaktadır. Genel olarak başvurusu ret almış kişiler evraklarda eksiklik veya bir yanlışlık yapmaktadırlar.

Seyahat amacınızı doğru bir şekilde belirtemediyseniz başvurunuz ret almış olabilir. Banka hesaplarınızda yeterli miktarda para bulunmaması da bir nedendir. Vize geçerlilik sürenizin sonunda Türkiye’ye döneceğinizi net bir şekilde kanıtlayamadığınız zaman başvurunuz onaylanamaz. Başvuru sırasında istenen evrakları hazırlarken oldukça titiz olmamalısınız.

İngiltere’de kalacağınız otel için rezervasyon yaptırmadığınız veya hatalı yaptırdığınız taktirde yine ret almanız olasıdır. Eğer daha önce İngiltere’ye gitmiş ve herhangi bir suç işlemiş iseniz veya bir önceki seyahatinizde vize sürenizi aşmış iseniz vize alamazsınız.

Vize için ödediğiniz zamanı ve parayı geri alamazsınız. Bu sebeple her şeyi eksiksiz ve usulüne göre yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Ret almanız durumunda tüm belgeleri tekrardan temin ederek yeni bir başvuruda bulunabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır :Kesin Kılavuz S.S.S

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İngiltere vize işlemleri esnasında tarafınızdan belirli evraklar istenir. Bu evraklar İngiltere’de bulunma amacına göre değişkenlik gösterebilir. Ancak genel anlamda şu şekildedir; İngiltere başvuru formu Biyometrik fotoğraf Pasaport Sabıka sicil kaydı Nüfus cüzdanı Nüfus cüzdanı fotokopisi İngiltere’de bulunma amacına göre tarafınızdan istenen kişisel evraklar ve bunun gibi çeşitli belgelerdir.

İngiltere Vize Ücreti 2023 Ne Kadar?

İngiltere vize ücreti; Aylık vizeler için 130 Euro, 2 yıllık vizeler için 495 Euro 5 yıllık vizeler için 896 Euro 10 yıllık vizeler için ise 1124 Euro’dur. Başvuru ücretleri ya da İngiltere vize ücretleri her yıl ülkede bulunma amacına, sürecini ya da türüne göre değişiklik gösterir.

İngiltereye Gitme Şartları 2023 Nedir?

İngiltere’ye seyahat gerçekleştirecek olan vatandaşlar ilk olarak vize almalıdır. Vize işlemleri İngiltere’de bulunma amacına göre farklı türlere ayrılır. İngiltere’ye gitme şartları içerisinde, İngiltere konsolosluğu ve İngiltere’nin yasal olarak tarafınızdan istediği belirli niteliklere bulunur. Bunlar eksiksiz olarak karşılandığı takdirde vize işlemleri esnasında herhangi bir problem yaşanılmaz.

İngiltere Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

 

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar (Yeni)

İngiltere vizesi gerekli evraklar nelerdir

İngiltere Vize Evrakları 2023

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

Nedir: İngiltere’ye Turist olarak girmek için Standart Ziyaretçi vizesi almak zorundasınız.

İngiltere Vizesini Nasıl Alırım: Vizeler Bölümünden Mesleğinize Göre Evrakları Hazırlayıp Bizi Aramanız Yeterlidir. Web sitemize başvurabilirsiniz, en güvenilir İngiltere vize müracaatları Global Visa Services’de.

Kaç Gün Kalınabilir: Müracaat Ettiğiniz İngiltere vizesi cinsinin zamanı ne kadar uzun olursa olsun İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi kapsamında İngiltere’de kalacağınız müddet 6 aydan çok olmamalıdır. Burada anlatılan 6 ay, rastgele bir 12 ay içindeki 6 aydır.

Nereye Başvurulur: Resmi kurum olan vize başvuru merkezlerinden üstelik bizim sitemizden yapabilirsiniz.

İngiltere Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

 1. Online müracaat formunun çıktısı
 2. Randevu bildiriminizin çıktısı
 3. Vize ücreti ödemesinin dekontu
 4. Pasaport
 5. Destekleyici belgeler
 6. Uçak bileti ve otel rezervasyonu
 7. Davet mektubu/ Davetiye (Opsiyonel)
 8. İş / Öğrenim haline göre eklemeniz gereken başka dokumanlar (aşağıda vize müracaat sahibinin meslek / öğrenim haline göre sahip olması gereken dokümanları sıraladık)

Biometrik Veri Gerekli Midir: Eğer birey 12 yaşını doldurmuş ise biometrik veri kaydı yani parmak izi gereklidir.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Başvuru tarihi kaçsa o tarihten 30-90 gün önce başvuru yapmak gerekir.

Ne Kadar Sürede Çıkar: İngiltere Vizeniz 1 ile 4 hafta içinde sonuçlanır kesin bir gün söylenemez.

İngiltere Ticari Vize İşlemi

Nedir: İngiltere’ye Ticari amaçla girmek için Standart Ziyaretçi vizesi almak zorundasınız.

Birleşik Krallık Devleti topraklarına iş toplantısına katılım, iş görüşme randevusu, uluslararası ticari organizasyonlarına katılım ya da akademik inceleme amacı ile seyahat etmek isteyen bireylerin müracaatta bulunması gereken İş Ziyaretçisi Vizesi kısa süreli tek ya da çok girişli olan bir vize çeşididir.

Fakat İngiltere’ye derli toplu seyahat etmeyi gerektiren unsurunu belgelerle beyan etmesi durumunda şahıslar Uzun Zamanlı İngiltere vizesine müracaat yapabilirler.

Uzun süreli İngiltere vizesi amacıyla 1 senelik-2 senelik-5 senelik-10 senelik süreli İngiltere İş Ziyaretçi Vize müracaatı olanağı bulunmaktadır. Fakat uzun süreli İngiltere vizeleri ile ülkede kalma hakkı maksimum 6 aydır. 6 ayın sonucunda İngiltere’den çıkış yapılması zorunludur.

Birleşik Krallık Devleti, Avrupa Birliği delegesi olmaması sebebiyle, İngiltere vizesi Schengen statüsüne sahip bir vize değildir.  İngiltere İş Ziyaretçi Vizesi schengen özelliği taşımamasından dolayı İngiltere seyahati devamında ‘Schengen Bölge Abonesi’ bir ülkeye geçiş yapar iken Schengen Vizesi almaları gerektiği ehemmiyete alınmalıdır.

Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde İngiltere İş Ziyaretçi Vize işlemlerinden muaftırlar.

Kaç günlük alınabilir: Standart ziyaretçi vize kategorisinde müracaat yapacak turistik, ticari, aile ziyareti hedefiyle İngiltere’ye seyahat edecek müracaat yapacak T.C vatandaşları 6 aylık,2 senelik,5 senelik ya da 10 senelik vize müracaatı yapabilirler.

İngiltere Konsolosluğu seyahat zamanı kadar vize vermez. İngiltere vizeniz müracaat sırasında seçilmiş olan vize zamanına makul olarak verilecektir. Örneğin 1 haftalık bir ticari seyahat planlıyorsanız ve çok uzun süreli bir vizeye gereksiniminiz yoksa 6 aylık vize müracaat alternatifi ile vize müracaatınızı tamamlayabilirsiniz.

Nereye Başvurulur: Resmi kurum olan vize başvuru merkezlerinden üstelik bizim sitemizden yapabilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir:

PASAPORT: Seyahatin dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği ve kullanmak mümkün vize amacıyla boş sayfaları olan pasaport. Eğer var ise eski pasaportlarınız.

BAŞVURU FORMU: Eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve müracaat sahibi doğrultusundan imzalanmış İngiltere vize müracaat formu. (Tarafımızca hazırlanmaktadır.)

DİLEKÇE: Şirketteki konumunuzu, seyahat tarihlerinizi ve amacınızı bildiren, şirket imza yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış dilekçe getiriniz.

DAVETİYE: Ziyaret edilecek bir şirket ise; bu şirketin antetli kağıdına düzenlenmiş, müracaat sahibinin pasaport numarasının ve isminin yer aldığı davetiye. (Davetiye gönderen bireyin pasaport fotokopisi gerekmektedir.)

Seyahat nedeni fuar ziyareti/katılımı ise fuar bileti/katılım belgeleri gerekmektedir.

ŞİRKET EVRAKLARI:

 • Faaliyet Belgesi fotokopisi
 • Vergi Levhası fotokopisi.
 • İmza Sirküleri fotokopisi.
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi.
 • Şirket banka hesap dökümleri.

KİŞİSEL EVRAKLAR:

 • SSK Prim Dökümü (4B hizmet dökümü – barkodu)
 • Seyahat detaylarını bildiren kişisel dilekçe.

SEYAHAT EVRAKLARI:

 • Konaklama rezervasyonu
 • Ulaşım rezervasyonu (Uçak, Gemi, Feribot, Tren, Otobüs Vb./ Talep etmeniz halinde tarafımızca rezervasyon yapılmaktadır.)
 • Sağlık Sigortası.

İLAVE EVRAKLAR:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.

Biometrik Veri Gerekli Midir: Eğer birey 12 yaşını doldurmuş ise biometrik veri kaydı yani parmak izi gereklidir.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Başvuru tarihi kaçsa o tarihten 30-90 gün önce başvuru yapmak gerekir.

Ne Kadar Sürede Çıkar: İngiltere Vizeniz 1 ile 4 hafta içinde sonuçlanır kesin bir gün söylenemez.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

Nedir: Başlıkta da belli olduğu gibi Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi eş dostu görmek için alınan standart vize çeşididir. Tabi bu vize başvurusu için İngiltere’de yaşayan arkadaşın davetiyesi gereklidir.

Nereye Başvurulur: Resmi kurum olan vize başvuru merkezlerinden üstelik bizim sitemizden yapabilirsiniz.

İngiltere aile ziyaret vizeniz amacıyla hazırlamanız evraklar:

 • Pasaport
 • Davetiye
 • Gidiş-dönüş uçak rezervasyonları
 • Banka hesap dökümleri
 • Maaş bordroları
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf gibi her müracaat sahibinin ibraz etmesi gereken evraklardan oluşmaktadır.

Biometrik Veri Gerekli Midir: Eğer birey 12 yaşını doldurmuş ise biometrik veri kaydı yani parmak izi gereklidir.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Başvuru tarihi kaçsa o tarihten 30-90 gün önce başvuru yapmak gerekir.

Ne Kadar Sürede Çıkar: İngiltere Vizeniz 1 ile 4 hafta içinde sonuçlanır kesin bir gün söylenemez.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

Nedir: Transit vize, bir ülkeye giderken, diğer bir ülkeden aktarma yapılması gerektiği durumlarda, aktarma uygulanan ülkenin sınırlarından geçebilmek amacıyla dilenen kısa süreli vize türüdür. Aktarmalı uçuşlarda aktarma yapılacak olan ülkenin transit vize isteyip istemediği kesinlikle denetim edilmelidir. Transit vize isteği ülkeden ülkeye ve aktarma sürelerine bağlı olarak farklılık gösterir.

Nereye Başvurulur: Resmi kurum olan vize başvuru merkezlerinden üstelik bizim sitemizden yapabilirsiniz.

Gerekli Evraklar:

 • Kişisel Evraklarınız:
 • Pasaport orijinali
 • Başvuru Formu
 • Biometrik Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopileri
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Banka Hesap Dökümü

VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Nedir: Aile fertleri İngiltere vatandaşı değilse bu ülkenin vatandaşı olmak için izlenen yoldur.

Kimler İngiltere Vatandaşlığı İçin Başvurabilir:

İngiliz Vatandaşlığı, doğumla ya da sonradan kazanılır. 1983 senesine kadar İngiltere’de doğan herkes otomatik olarak İngiliz vatandaşı sanılıyordu.  Evlilik dışı çocuklarda ise çocuğun İngiliz vatandaşı olabilmesi amacıyla annenin kesinlikle İngiliz vatandaşı olması gerekmektedir.

Yukarıda, doğumla İngiliz vatandaşlığının nasıl gerçekleştiğini açıkladık. Şimdi de sıra sonradan nasıl İngiliz vatandaşı olunduğunda. İngiliz kanunlarına reşit olmuş herkes İngiliz vatandaşlığına başvurabilir. Başvurunuzun kabul edilmesi amacıyla:

 • İngiltere’de en az 5 sene yaşamış olmanız, bu 5 sene boyunca ülkeyi 450 günden uzun vakit terk etmemiş olmanız,
 • Başvurunuzu takip eden evveldeki bir sene içerisinde İngiltere’de sık sık oturma izninizin olması ve bu bir sene çerisinde ülkeyi 90 günden uzun bir vakit terk etmemeniz,
 • Yaşamınızın geri kalanını İngiltere’de geçirmeyi planlamanız gerekmektedir. Mesela diğer bir Avrupa Birliği ülkesinde yaşayabilmek amacıyla evvelce İngiliz Vatandaşı olup sonra diğer Avrupa ülkesine yerleşme fikrini aklınızdan çıkarın.
 • Hem de İngilizce, İskoçya, Galce dillerinden en az birini iyi derecede biliyor olmanız, sabıka kaydınızın bulunmaması ve müracaat amacıyla ücret ödemeniz gerekmektedir.
 • 18 yaşını doldurmuş ve bir İngiliz vatandaşı ile evlenmiş herkes İngiliz vatandaşı olabilmek amacıyla başvurabilir. Bunun amacıyla de müracaat sahibinin:
 • İngiltere’de en az 3 sene yaşamış olması, bu 3 sene boyunca ülkeyi 270 günden uzun vakit terk etmemiş olması,
 • Başvurusunu takip eden bir sene ortamında İngiltere’de sık sık oturma izninin olması ve bu bir sene çerisinde ülkeyi 90 günden uzun bir vakit terk etmemesi,
 • Yaşamının geri kalanını İngiltere’de geçirmeyi planlaması,
 • Hem de sabıka kaydının olmaması ve müracaat ücreti ödemesi gerekmektedir.

İngiliz vatandaşı olabilmek, şayet müracaatınız kabul edilirse, müracaat tarihinden aşağı yukarı 2 sene sonra gerçekleşmektedir. İç İşleri Bakanlığı işlemlerin bu kadar gecikmesi ve uzun devam etmesi bakımından yoğun eleştiriler almaktadır. Fakat bizce bu insanları İngiliz vatandaşlığına başvurmaktan caydırmak amacıyla geliştirilmiş zekice bir plandır.

ERASMUS VİZESİ

Nedir:

Erasmus, üniversite ve yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelten bir Avrupa Birliği programıdır. Yükseköğretim kurumlarının eş güdümlü ortak projeler üretip yaşama geçirmelerine olanak veren Erasmus programı, üniversitelerin kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri amacıyla karşılıksız mali destek sağlamaktadır. Almanya Erasmus programının hedefi Avrupa’da üniversite ve yüksek öğretimin niteliğini yükselterek, değişik ülkelerdeki üniversitelerin bilimsel ve kültürel çalışmalarda iş birliğinde bulunmalarını sağlamaktır.

Kaç Günlük Alınabilir: 6 ile 12 ay arasında değişebilen vize alınmaktadır.

Nereye Başvurmak Gerekir: Erasmus Vizesi için konsolosluğa ya da kaymakamlığa başvurmak gerekir.

Gerekli Evraklar:

İlk Grup Evraklar

 • Türkçe Transkript
 • Kabul mektubunun fotokopisi
 • Taahhütname
 • Ek -1
 • Öğrenim Anlaşması tamamı imzalanmış ve mühürlü olmak zorundadır.                                                                                    

İkinci Grup Evraklar

 • Pasaport kimlik ve vize alanı fotokopisi
 • Ziraat Bankası (önerilir) € hesabına ait banka hesap cüzdanının fotokopisi.
 • Öğrenci Hibe Sözleşmesi
 • Seyahat Sıhhat sigortasının fotokopisi

Üçüncü Grup Evraklar

 • Not Durum Belgesinin
 • Teyit Belgesi
 • Öğrenci Katılımcı Rapor Formu
 • Pasaportun vize giriş-çıkış fotokopisi

Öğrenci Vizesi

Nedir: Eğitim hayatını yurt dışında sürdürmek isteyen öğrencilerin başvurması ve alması gereken vize türü olan öğrenci vizesi, yalnızca eğitim amaçlı alınan bir vizeyi ifade ediyor.

Kaç Günlük Alınabilir: 6 ile 12 ay arasında değişebilen vize alınmaktadır.

Nereye Başvurmak Gerekir: Öğrenci Vizesi için konsolosluğa ya da kaymakamlığa başvurmak gerekir.

Gerekli Evraklar:

 1. Başvuru Formu
 2. Biyometrik fotoğraf.
 3. Nüfus cüzdan fotokopisi.
 4. Garantöre dair
 5. Maddi hale dair
 6. Öğrenci belgesi, diploma ve transkriptler.
 7. Okul kabul mektubu.
 8. Okul ücreti ödeme dekontu.

Biometrik Veri Gerekli Midir: Eğer birey 12 yaşını doldurmuş ise biometrik veri kaydı yani parmak izi gereklidir.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Başvuru tarihi kaçsa o tarihten 30-90 gün önce başvuru yapmak gerekir.

Ne Kadar Sürede Çıkar: İngiltere Vizeniz 1 ile 4 hafta içinde sonuçlanır kesin bir gün söylenemez.

AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

Nedir: Aile birleşimin tarafları temelde çekirdek aileye dahil olan bireylerdir. Aile bireylerinin en az bir tanesi başka bir ülkede ise ve diğer aile bireyi ya da bireyleri yurt dışında, başka ülkede yaşayan kişinin yanına yerleşerek birlikte yaşamak istiyorlarsa aile birleşimi süreci başlamış demektir.

Kaç Günlük Alınabilir: 6 aydan fazla alınabilen bir vize çeşididir.

Nereye Başvurmak Gerekir: Konsolosluğa ya da kaymakamlığa başvurmak gerekir.

Gerekli Evraklar

 • VAF4A VizeBaşvuru Formu.
 • Güncel ve Geçerli Pasaport.
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf.
 • Başvuru yaptığınız ülkenin vatandaşı değilseniz o ülkede yasal kalma izniniz.
 • Eski Pasaportlarınız.
 • Tüberküloz test sonucu.
 • Medeni durumunuzu gösterir belge.
 • Güncel Çalışma ya da Öğrenim Durumunu Gösterir Belge.

Biometrik Veri Gerekli Midir: Eğer birey 12 yaşını doldurmuş ise biometrik veri kaydı yani parmak izi gereklidir.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Başvuru tarihi kaçsa o tarihten 30-90 gün önce başvuru yapmak gerekir.

Ne Kadar Sürede Çıkar: İngiltere Vizeniz 1 ile 4 hafta içinde sonuçlanır kesin bir gün söylenemez.

İngiltere Vize Reddi Nedenleri

İngiltere vize reddinin birçok nedeni olabilmektedir. Bunun için İngiltere Konsolosluğu tarafından size verilen Red Kağıdınızı İngiltere vize uzmanlarımız tarafından incelenmesi ve iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir.

Yapılan analiz neticesinde İngiltere vizenizin ne sebeple reddedildiğini daha iyi bir şekilde anlayabilir ve sonrasında neler yapılabileceğimize birlikte karar verebiliriz.

İtiraz Hakkı: İtiraz hakkı maalesef yoktur.

Ücret İadesi Var mı: maalesef

VİZE ÜCRETLERİ

Vize Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Merkezi Ücreti Vize Danışmanlık Hizmet Bedeli
6 aylık vize başvurusu 126 $ 99 $
2 yıllık vize başvurusu 474 $ 126 $
5 yıllık vize başvurusu 862 $ 188 $
10 yıllık vize başvurusu 1081 $ 269 $
6 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu 131 $ 119 $
11 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu 252 $ 121 $
Tier 4 uzun süreli öğrenci vize başvurusu 471 $ 279 $
Ekspress Vize Başvurusu  * 212 £
Süper Ekspress Vize Başvurusu  * 956 £
Pasaportsuz Vize Başvurusu  * 80 £
Vip Vize Başvurusu  * 93 £
Antalya-Adana-İzmir başvuru merkezinden yapılacak başvurular  * 80 $

* Seçilen vize harç bedeline ek olarak aracı kurum olan TLS Contact’a ödenecek tutardır.

KONSOLOSLUKLAR

İngiltere Büyükelçiliği Ankara

Adres: Şehit Ersan Cad. 46/A, Çankaya, Ankara

Telefon:+90 312 455 33 44

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul

Adres: Meşrutiyet Caddesi ., No 34, Tepebaşı-Beyoğlu / İSTANBUL

Telefon: +90 212 334 64 00

İngiltere Konsolosluğu İzmir

Adres: 1442. Sokak ,No:49, PK300, 35220, Alsancak/İZMİR

Telefon: +90 232 463 51 51

İngiltere Fahri Konsolosluğu Bodrum

Adres: Cafer Paşa Cad. 2.Emsan Evleri No: 7 Bodrum

Telefon: +90 252 313 00 21

İngiltere Fahri Konsolosluğu Fethiye

Adres: Atatürk Cad. Likya İş Merkezi Kat 2 No: 202, 487300 Fethiye/Muğla

Telefon: +90 252 614 63 02

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu

Adres: Barbaros Caddesi No:7 P.K. 8, 48700 Marmaris

Telefon: +90 252 412 64 86

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar (Yeni) S.S.S

İngiltere Vize Evrakları Nasıl Hazırlanmalıdır?

İngiltere vize evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmalı, verilen bilgiler doğru olmalıdır.

İngiltere Vize Evrakları Nereye Teslim Edilir?

İngiltere kısa süreli vize evrakları yetkili vize başvuru merkezlerine sunulur, uzun süreli İngiltere vizelerinde vize belgeleri İngiltere Konsolosluğu vize birimine teslim edilir.

İngiltere Vize Evrakları Eksik Olursa Ne Olur?

İngiltere’ye turizm amaçlı olarak ziyaret gerçekleştirecek olan vatandaşlar, turist vizesi almalıdır. Turist vizesi için tarafınızdan istenen evraklar da yasal olarak onaylanmayan nitelikler yer edinirse, turist vizesi reddedilir. Turist vizesi red nedenleri içerisinde kişinin kişisel bilgilerle uyuşmazlığı, İngiltere konsolosluğunun yasal olarak sunduğu şartlar dışında işlemler yapılması gibi etmenler yer edinir.

İngiltere Vize sayfamızı ziyaret ediniz.