Hakkımızda

Hakkımızda

Visa Center, İngiltere’ye seyahat edecek olan kişilere vize başvurularına ilişkin tüm detaylar kapsamında kaynak sağlayan kurumsal bir yapılanmadır.

Visa Center, ekibi ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere vize başvuru süreçlerinde karşılaşılabilecek sorunları minimum seviyeye düşürecek çözümler sunmaya odaklanan bir organizasyon olarak öne çıkar.

Bu doğrultuda Visa Center kendisini, müşterilerine vize danışmanlığı kategorisi başta olmak üzere vize başvuruları, vize alma, İngiltere vize türleri gibi tüm kategorilerde destek veren bir organizasyon olarak konumlandırmaya özen gösterir.

İngiltere Başkonsolosluğu’nun, İngiltere konsolosluklarının ya da İngiltere fahri konsolosluklarının resmi web sitesi olmamakla birlikte Visa Center, İngiltere’ye seyahat edecekleri kişilerin vize başvuru aşamalarında danışmanlık hizmeti ve bilgi alabilecekleri web portalıdır.

Misyon

Visa Center, İngiltere tabanlı tüm vize kategorilerinde üst düzey bir hizmet anlayışına sahip, müşteri memnuniyetini odaklayan ve çözüm odaklı bir organizasyondur.

Vizyon

Visa Center, globalleşen dünya koşullarına en verimli şekilde uyum sağlamayı, seyahat edilebilirlik seviyesini arttırmayı hedeflemektedir.

Değerlerimiz

Visa Center olarak ilkelerimize ve değerlerimize sıkı sıka bağlıyız. Özellikle müşteri tabanında hedeflediğimiz üstün hizmet deneyimi anlayışımız ile müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye çıkarmak en önemli önceliğimiz.

İngiltere Tatil Vizesi

İngiltere tatil vizesi diğer bir ifade ile Turizm vizesidir. İngiltere her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak rotası olduğu için genel olarak turist kabul eder. Bu sebepten dolayı yılın belirli sezonlarında tatil vizesi alınmak istenildiği takdirde başvuru formunda bu durum belirtilmeli. Böylelikle tatil vizesi için gerekli olan evraklar da bu doğrultuda hazırlanır.

Tier 2 Vizesi Nasıl Alınır?

Tier iki vizesi diğer bir ifade ile çalışma vizesidir. Belirli bir tecrübeye ya da ünvana ulaşan vatandaşların alması gereken vize tipidir. Tier 2 vizesinin alınabilmesi için İngiltere Konsolosluğu’na, İngiltere Büyükelçiliğine ya da İngiltere konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş vize acentalarına, Tier 2 vizesi için başvuru formunda bulunulmalı. Böylelikle evraklarda bu vize tipine göre hazırlanır.

İngiliz Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da ikametgah eden vatandaşlar ve çevre illerdeki kişiler İngiltere seyahati gerçekleştirmek istedikleri takdirde vize işlemleri için İngiliz Konsolosluğu’na müracaat edebilir. İngiliz Konsolosluğu diğer bir ifade ile İngiltere konsolosluğu vize işlemleri ile ilgili her türlü detay, yapılan başvuru ile birlikte mümkündür.

İngiltere İzmir Konsolosluğu

İngiltere İzmir konsolosluğu, vize başvuru sürecinde hizmet gösteren bir konsolosluktur. Konsolosluğun açık olduğu dönemlerde, belirli saat dilimleri içerisinde vize işlemleri yapılabilmektedir. Bu durum yalnızca İzmir’de yaşayan vatandaşlar için değil, İzmir ile civarındaki diğer illerden de konsolosluğa müracaat gerçekleştirilebilir.

İngiltere Öğrenci Vize Ücreti 2023

İngiltere’de öğrenci olarak bulunacak olan vatandaşlar, öğrenci vizesi almalıdır. Öğrenci vizesi İngiltere konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliği’ne yapılan başvuru ile birlikte kısa bir süreçte alınır. Öğrenci vize ücretleri, her yıl güncellik gösterir. Genel anlamda tarafınızdan istenilen ücret, 258 dolardır. Ancak bu durum ülkede bulunma sürecine göre farklılık gözetebilir.

İngiltere’de Dil Kursu

İngiltere konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliği vize işlemleri esnasında dil şartı sunabilir. Belirli vize türlerine göre dil yeterli bulunmadığı takdirde İngiltere’de dil kursu alınabilir. Burada alınan dil kursu hızlandırılmış eğitim programıdır. Yıllar süren bir eğitim programı yerine, kısa bir süreçte yeterli seviyede dil eğitimi almak istediğiniz takdirde burada bulunan dil kursuna başvuruda bulunabilirsiniz.

Konsolosluk İngilizce Kursu

Aile birleşimi, oturum izni ya da çeşitli etmenlerde vize başvurusu yapacak olan kişiler İngilizceleri yeterli seviyede olmadıkları taktirde konsolosluğun İngilizce dil kursu hizmetinden faydalanabilirler. Burada farklı seviyelerde eğitimler bulunur. Aynı zamanda hızlandırılmış eğitim programı ile kısa bir süreçte dil öğrenilmesi de mümkündür. 

Tier 1 Nedir

İngiltere tier 1, diğer vize türleri içerisinde yer edinir. Vize türü ile amaçlanan durum nitelikli sermaye ve işgücünün artmasıdır. İş dünyasında yer edinen profesyonel kişilere, akademik açıdan oldukça yüksek seviyelere sahip olan vatandaşlara verilen vize türüdür. Tier 1 vize için işlemler konsolosluk bünyesinde gerçekleşir. 

İngiltere Oturma İzni

İngiltere’de belirli bir süre boyunca ikametgah etmek isteyen vatandaşlar, oturma izni almalıdır. Oturma izni İngiltere konsolosluğu ya da İngiltere Göç İdaresine yapılan başvuru ile birlikte alınır. Oturma izni uzun süreli ya da kısa sürüyor olarak, farklılık gözetir. Buradaki ücretlendirmede süreçlere göre tarafınıza iletilir. Aynı zamanda evraklarla, oturma izni uygun doğrultuda hazırlanırsa kısa bir süreç içerisinde izin alınmaktadır.

6 Aylık İngiltere Vize Ücreti 2023

İngiltere’de 6 ay kadar süreçte bulunacak olan vatandaşlar, 6 aylık vize ücreti ödemelidir. 6 aylık vize ücreti 130 dolardır. Bu ücreti her yıl güncellik gösterir. Aynı zamanda belirli bir yaş sınırına kadar olan çocuklardan herhangi bir ücret talebinde bulunulmaz. 6 aylık vize ücreti ile sürece göre farklı ücretlendirmeler kesinlikle farklılık gösterir.