Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Menu
Consultation For United Kingdom
Consultation For United Kingdom
Consultation For United Kingdom
Previous
Next

İngiltere Muavin Konsolosluğu Antalya

 

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu, sınırları önceden belirlenmiş alanda faaliyet gösteren İngiltere’ye bağlı bir resmi kuruluştur.  İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu görev ve sorumlulukları, bölge ve çevresinde yaşayan İngiltere vatandaşlarının ticari ve hukuki çıkarlarını korumakla yetkilendirilmiştir.

Bu doğrultuda bölgede yaşayan İngiltere vatandaşlarının hukuki ya da ticari anlamda Türkiye’de yaşadıkları herhangi bir durumda İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu’nun müdahale yetkisi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

 

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu İletişim Bilgileri

 

  • İngiltere Antalya Konsolosluğu Adresi Nedir?

Gürsu Mah., 324 sok., No:6 Konyaaltı / ANTALYA

 

  • British Embassy Antalya Konsolosluğunun İletişim Adresi Nedir?

(0242) 228 28 11

 

  • İngiltere Antalya Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30-13.00/14.00-16.45 arasında konsolosluk hizmeti sunmaktadır.

 

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu Görev ve Sorumlulukları

 

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu görev ve sorumlulukları İngiltere Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş esaslar kapsamında temellendirilmiştir. Bu esaslar kapsamında İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu’nun görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 

  • İngiltere Vatandaşlarının Çıkarlarının Korunması

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu’nun en öncelikli görevlerinden bir tanesi, sınırları önceden çizilmiş alan içerisinde yaşayan İngiltere vatandaşlarının çıkarlarının korunması yer almaktadır.

Bu doğrultuda Antalya başta olmak üzere çevre illerde yaşayan İngiltere vatandaşlarının ticari ve hukuki çıkarlarının korunmasından sorumlu olan yegane kuruluş İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu’dur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Vize İşlemlerine Dair Detaylar

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu’nun bir diğer öncelikli görevi, Antalya ve çevre illerde yaşayan, İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerinin denetlenmesidir.

Bu doğrultuda İngiltere’ye vize başvurusu yapacak olan kişilerin vize başvuru işlemleri ile alakalı tüm detaylar İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu tarafından sınırları çizilmiş esaslar çerçevesinde yürütülür.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.