İngiltere vize başvurusu

İngiltere Vizesi

Ülkemizde yurt dışı seyahatleri için araştırmalar yapan insanların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. İngiltere Birleşik Krallığına gitmek isteyen vatandaşlarımızın sayısı da artmaya başladı. Ülke ekonomisi ve ülke ile ilgili birçok gelişmiş sebeplerden dolayı insanlar farklı ülkelere seyahat etmek istiyorlar. Seyahat yapacak arkadaşlar şu hususa dikkat etmeleri gerekir. Umuma mahsus pasaport, hususi pasaport hamili ve hizmet pasaportu ülkemiz vatandaşları İngiltere topraklarına seyahat etmek için İngiltere vizesi çıkartmak zorundalar. Kolay bir şekilde İngiltere vize başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında diplomatik pasaport hamileri bulunabilir. Bu kişiler 180 gün içerisinde ve bunun yanı sıra 90 günü aşmayacak seyahatlerinde bu vizeden muaflardır. Sizin planlarınız arasında ilk önce İngiltere’ye seyahat edip daha sonrasında oradan aktarma ile başka ülkeye seyahat etmek varsa bunun için çıkartmanız gereken transit vize bulunmaktadır. Sizlere bu konuda da sağlanan kolaylık bulunmaktadır. Örneğin işleriniz bir gün içerisinde bitecek kadar kısa ise vize şartlarını karşılamanız yetiyor bu sayede transit vize özelliğinden muaf sayılıyorsunuz.

Birleşik krallık vize ve göz idaresi başkanlığı rejimi yönetmeliğinde belirlediği maddelere göre Birleşik Krallıkta bulunan ülkelere tek bir vize almak yeterlidir. Bu ülkeler İngiltere, İrlanda, İskoçya gibi isimlerdir. Bu ülkeler ve Galler vizesi için her şeyden önce İngiltere vizenizin kesinlikle bulunması gerekir. Yalnız İrlanda’ya İngiltere vizesi ile giriş yapamayabilirsiniz. Sadece İngiltere toprakları üzerinden gitmek şartı ile İngiltere Ziyaretçi Kartı ile giriş yapabilirsiniz. Genel olarak baktığımızda Birleşik Krallık Schengen üyesi olan ülkeler arasında bulunmamaktadır. Bu yüzden Türkiye’den İngiltere seyahat etmek adına hiçbir sorunu bulunmayan kişiler İngiltere’ye ait vize ile Schengen ülkelerini gezemeyecekler.

İngiltere’ye farklı konular için gitmek istiyorsanız bu konular aile ziyareti olabilir, arkadaş ziyareti olabilir farklı farklı konular olabilir. Bunlar için İngiltere aile ziyareti vizesi, İngiltere arkadaş ziyareti vizesi, İngiltere akademik vize gibi olanaklar ile gerekli belgelerin sunulması sonucundan mümkün olacaktır.

İngiltere’ye uzun süreli bir seyahat yapmak istiyorsanız örneğin 6 aylık İngiltere vizesi, 2 yıllık İngiltere vizesi, 5 yıllık İngiltere vizesi, 10 yıllık İngiltere vizesi gibi farklı düşünceleriniz bulunuyorsa bu şekilde imkanlarınız vardır. Belirli şartları vardır örneğin uzun süreli vize sahibi birisi 6 ay sonunda İngiltere’den çıkış yapmalıdır. Bu başvuruların farklı çeşitleri vardır örneğin İngiltere aile vizesi, uzun sürecek bir genel ziyaret vizesi, iş ziyaret vizesi gibi farklı alanlardadır. Bu tarz başvurulara fırsat veriliyor. İngiltere büyükelçiliği son zamanlarda dünyanın değişen yapışana karşılık kısa süreliğine bu başvuru süreçlerini 15 gün gibi kısa bir sürede inceleyip sonuçlandırdığını bildirdi. Bu işlemler bu kadar kısa sürede sonuçlanıyorken böylesine bir fırsatı kaçırmamak gerekir. Hızlı İngiltere vizesi için acele edin.

İngiltere Vize Çeşitleri

Farklı bir ülkeye seyahat gerçekleştireceğiniz için öncelikle bu seyahatin amacına uygun bir vize seçimi gerekmektedir. Sizler seyahat amacı belirlenerek buna uygun bir şekilde sizlere izin verilmesi gerekeceğinden belirli sebepleriniz olması gerekir.

 • İngiltere Ticari Vizesi
 • İngiltere Turist Vizesi
 • İngiltere Aile Ziyareti vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amacı İle Çıkartılan Vize
 • İngiltere’de okuyan Öğrenci Ziyareti için Vize
 • Evli olduğunuz eşiniz ya da yasal olarak kanıtlanmış eş vizesi

Bu maddelerden herhangi birini karşılıyorsanız vize çıkartma konusunda kolaylık yaşayacak sıkıntısız bir şekilde kabul göreceksiniz.

Çalışma Vizesi İngiltere

Bu vize belirli oranlarda sınıflandırılarak yapılmıştır gelin beraber bu sınıfları inceleyelim.

 • Tier 1 ilk olarak karşımıza çıkan en üst sınıftır. Bu sınıftakiler yeteneklerini kanıtlamış, girişim konusunda başarılı, İngiltere okullarından mezun olmuş ve yatırım odaklı çalışan kişiler gibi üst düzey kişileri kapsar.
 • Tier 2 En üstün bir altı olması ile beraber bu sınıftada kaliteli kişiler bulunur. Sporcular, herhangi bir iş konusunda tecrübe sahibi kişiler, din adamları gibi yetkin kişileri kapsar.
 • Tier 5 En alt sınıf olmakla beraber işçi veya erasmus için gelen kişiler veya staj gören kişiler gibi alt sınıf meslek sahiplerini kapsamaktadır.
 • Tier 5 Geçici işçi vizesi bulunmaktadır.
 • Bunlar dışında hanımlar için özel ev hizmetleri çalışmak içinde vize sağlanmaktadır.
 • Yerleşim vizeleri gibi farklı şartlarda verilen birçok çalışma vizesi çeşidi vardır.

Vize Çıkartmanız İçin Gereken Bazı Evraklar Bulunmaktadır

Öncelikle vizeleri nasıl seyahat amacınıza uygun alıyorsanız İngiltere’ye seyahat içinde her vizeye ayrı evraklar isteniyor. Yapacağınız yolculuğun amacına göre bu belgeler değişiklik gösterecektir.

Size belirtilen evraklı çıkartmış olabilirsiniz fakat sizlerin yapacağı seyahatin amacına göre İngiltere konsolosluğu sizler ek evrak isteme hakkında sahiptirler. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde şaşırmamanız gerekir. İngiltere vizesi için yoğun bir evrak arayışı içerisinde olacaksınız. Bu zorlu süreçte evraklarınızı hazırlarken kesinlikle bu evrakların yediğini yanınızda bulundurmanız gerekecektir. Kesinlikle evrakların fotokopisini çektirmeyin unutmayın. Sizin yaptığınız bu başvuru işlemleri İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi vize memurları tarafından incelenmeye alınmaktadır. Dil problemi yaşamamak adına belgeleriniz arasında kesinlikle İngilizce olmayan evrak bulundurmamaya özen gösterin veya farklı dillerde evrak var ise bunun tercümesi ile teslim edilmesi gerekir. Daha sonrasında sıkıntılar yaşamamanız adına kesinlikle gözden kaçırılmayacak bir husustur. Bununla birlikte tercüme ettirdiğiniz kişinin adı, soyadı, imzası ve tercüme eden kişiye ulaşabilecekleri iletişim adresleri gibi bulunması gereken bilgiler yer almalıdır.

İngiltere Vize Almak İstiyorum Nasıl Bir Yol İzlemeliyim

İlk olarak vizeyi hangi amaçlar almak istediğiniz konusunda bilgi sahibi olmanız gerekecektir. Bunun dışında İngiltere konsolosluğu vize başvurusu, İngiltere büyükelçiliği, İngiltere başvuru merkezi gibi yerlerden İngiliz vize başvuru için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İngiliz konsolosluğu vize başvurusu sonuçları olabildiğince hızlı bir şekilde sonuçlanması ile sizlere artı bir dönüş sağlamaktadır. Bunların yanı sıra başvuruları tamamlamak adına parmak izi ve yüz fotoğrafınızı teslim etmeniz gerekecektir. Biyometrik bilgilerinizi kesinlik ilgili kurumlara giderek yaptırmanız gerekecektir. Bu bilgiler olmadan başvurunuz alınmayacaktır.

İngiltere Vizesi İçin İşlemler Ne Kadar Sürede Tamamlanır

Çoğu durumda olduğu gibi seyahat amacına göre değişiklik gösteren durumlardan bir tanesi de sonuçların onaylanmasıdır. Eğer İngiltere’ye oturum izni için değil de farklı amaçlar ile gitmeyi planlıyorsanız bu amaçlar akademik vize, turistlik vize gibi konuları kapsıyor. Bu süreçler genel olarak 3 ila 12 hafta arasında değişiklik gösteriyor. Kısa süreliğine 15 gün içinde bu değerlendirmelerin sonuçlandırıldığı bildiriliyor. Bunun dışında İngiltere’de oturum izni için başvuru gerçekleştirdiyseniz bu süreç biraz daha uzuyor ve 12 ila 24 hafta arası gibi bir süreç sizlere veriliyor.

Sonuçlardan Nasıl Haberdar Olacağım?

Başvuru sonuçlarınızı e-vize İngiltere veya başvuru yaptığınız merkezden öğrenebilirsiniz. Olumlu sonuçlanan başvurunuzun sonucunda başvuruda bulunduğunuz merkeze giderek belgelerinizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Kesinlikle merkezden bu belgeleri alırken amacına uygun şekilde doğru bilgiler ile sonuçlanıp sonuçlanmadığını kontrol etmeye özen gösterin çünkü yanlışlıklar olabiliyor. Bunun dışın başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Bu durum izleyeceğiniz yol ilk olarak olumsuz olarak sonuçlanmasının nedeni ne sorusunun cevabını bulmak olacaktır. Eğer olumsuz sonuçlanma nedeni sizleri tatmin etmediyse gerekli itiraz dilekçelerini hazırlayarak gerekli kuruma iletebilirsiniz.

Başvurunun Olumsuz Sonuçlanması Durumunda

İngiltere başvuru sonuçlarınız olumsuz sonuçlandığı takdirde ödediğiniz ücretler için herhangi bir geri iade söz konusu değildir. İade konusu için itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra başvuru sırasında teslim ettiğiniz belgelerde kesinlikle geriye teslim edilmemektedir. Fakat olumsuz sonuçlanan başvuru sonrasında tekrar başvuru yapmanızda herhangi bir sakınca olmayacaktır. Olumsuz sonuçlanmasındaki gerekli nedenleri araştırdıktan sonra düzeltilmesi gereken bir durum var ise bu durumu düzelterek tekrar başvuru yaparak onay alabilirsiniz. Önceki olumsuz sonuçlanma nedenleri de göze alınarak incelense de eksikler tamamlandığı takdirde herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Nedir: İngiltere’ye Turist olarak girmek için Standart Ziyaretçi vizesi almak zorundasınız.

İngiltere Vizesini Nasıl Alırım: Vizeler Bölümünden Mesleğinize Göre Evrakları Hazırlayıp Bizi Aramanız Yeterlidir. Web sitemize başvurabilirsiniz, en güvenilir İngiltere vize müracaatları Global Visa Services’de.

Kaç Gün Kalınabilir: Müracaat Ettiğiniz İngiltere vizesi cinsinin zamanı ne kadar uzun olursa olsun İngiltere Ziyaretçi Turist Vizesi kapsamında İngiltere’de kalacağınız müddet 6 aydan çok olmamalıdır. Burada anlatılan 6 ay, rastgele bir 12 ay içindeki 6 aydır.

Nereye Başvurulur: Resmi kurum olan vize başvuru merkezlerinden üstelik bizim sitemizden yapabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru S.S.S

İngiltere Vize Başvuru Formu Nedir?

İngiltere vize başvuru formu vize başvurularında en önemli belgedir bundan dolayı doldurulasında dikkatli olmak gerekir. Başvuru formu online olarak İngilizce okunaklı ve ıslak imzalı olarak doldurulmalıdır. İçeriğindeki bilgiler İngiltere konsolosluğunun başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağlar. Diğer başvuru evrakları ile uyumlu ve gerçeğe uygun bilgiler ile doldurulmalıdır. Aksi durumda yapılan hata ya da yanlışlık vize başvurusunun kabul edilmesini engeller ya da ret cevabı ile sonuçlanma olasılığını arttırır.

İngiltere Vizesi Davetiye Mektubu Nasıl Alınır?

İngiltere vize başvurusu yapacak olanların ülkeye davet edeceklerini gösteren davet bekledi gösterilmesi zorunludur. Davet mektubu Birleşik Krallık da yaşayan ya da birleşik Krallığı oluşturan ülkelerin vatandaşı tarafından yakınını yanına çağırmak için yazılan mektuptur. Davet mektubunu yazan, davet ettiği kişinin sponsoru olacağını belirten detaylara yer vermelidir. Alan kişi mektubu vize başvurusunda kanıt olarak sular ve böylelikle onaylanmasını kolaylaştırır.

İngiltere Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

Birleşik Krallık ülkelerine seyahat edecek olan Türk vatandaşları İngiltere’ye yapacakları ziyaret için İngiltere vizesine tabidir. Schengen sistemi içerisinde yer almadığından dolayı tüm pasaport sahipleri vize almak zorundadır ancak diplomatik pasaporta sahip olanlar 180 gün içinde 90 günü geçmemek şartıyla vizeden muaftır. İngiltere vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezlerine ya da İngiltere konsolosluklarına yapılır.

İngiltere Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.