Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For United Kingdom
Consultation For United Kingdom
Consultation For United Kingdom
Previous
Next

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi Hakkında

İngiltere aile ziyaret vizesi, Birleşik Krallık topraklarında yakınlarını, akrabalarını ya da birincil dereceden aile bireylerini ziyaret edecek kişilere tanımlanan seyahat hakkı olarak tanımlanır.

İngiltere aile vizesi öncelikli olarak kısa süreli bir vize türü olmakla birlikte ziyaret amacı ve niteliğine göre 6 aydan başlayan zaman aralıklarında çıkartılabilir.

Birleşik Krallık aile ziyareti vizesi başvurusu yapacak olan şahısların öncelikli olarak belgelerini eksiksiz bir şekilde yetkili kurumlara ibraz etmeleri gerekmektedir.

Aile ziyaret vizesi çıkartacak olan kişiler, eksik belge ibraz ettikleri taktirde İngiltere vize reddi durumu ile yüz yüze gelebilirler. Bu doğrultuda kişiler vize başvurusu yaparken tüm belgeleri eksiksiz tamamlamaya ve kendileriyle alakalı bilgileri doğru şekilde beyan etmelidirler.

İngiltere Aile Vizesi Başvurusu Yapacak Olanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikli olarak belgelerini eksiksiz tamamlamaya özen göstermelidir. Kişiler İngiltere aile vizesi başvuru süreçlerinde belgelerini hazırlarken standart evrakların yanı sıra kişinin mesleki kategorisine göre farklılık gösterecek olan diğer belgeleri de bulundurmalıdırlar.

İngiltere vizesi standart evraklar arasında pasaport, davetiye, gidiş-dönüş uçak rezervasyonu, banka hesap dökümleri, maaş bordroları gibi evraklar yer alır.

Mesleki evraklar arasında ise kişinin mesleğine, çalıştığı kuruma göre farklılık gösterecek olan belgeler bulunur. Örneğin kişi avukat, doktor gibi yüksek statülü meslek gruplarına mensup ise meslek odasına kayıt belgesi, sicil numarası gibi belgeleri bulundurmalıdır. Kişinin mesleği sanayi odaklı bir işse, ticaret sicil kaydı, vergi levhası gibi belgeleri tamamlamalıdır.

İngiltere Aile Vizesi Başvurusuna Dair Önemli Detaylar

İngiltere aile vizesi başvurusu yapacak olan kişiler; ekonomik, mesleki ve de fiziki yeterliliklerini bir takım belgelerle ispatlamakla yükümlüdürler.

Bu doğrultuda belgeleri tamamlayan kişiler başvurusu işlemlerini fiziki ya da online kanallar üzerinden yapabilirler.

İngiltere Online aile vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler, resmi web siteleri üzerinden kullanıcı hesabı oluşturarak vize türleri sayfasına yönelebilirler. İngiltere vize türleri sayfasında kişiler, başvuru yapmak istedikleri vize türünü seçerek ilgili sayfaya yönlendirirler. İlgili say

fada İngiltere online vize başvuru formu üzerinden kişiler, başvurularını online olarak başlatabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir