İngiltere Aile Ziyaret Vizesi Hakkında

İngiltere aile ziyaret vizesi bilgileri

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi Hakkında

İngiltere aile ziyaret vizesi, Birleşik Krallık topraklarında yakınlarını, akrabalarını ya da birincil dereceden aile bireylerini ziyaret edecek kişilere tanımlanan seyahat hakkı olarak tanımlanır.

İngiltere aile vizesi öncelikli olarak kısa süreli bir vize türü olmakla birlikte ziyaret amacı ve niteliğine göre 6 aydan başlayan zaman aralıklarında çıkartılabilir.

Birleşik Krallık aile ziyareti vizesi başvurusu yapacak olan şahısların öncelikli olarak belgelerini eksiksiz bir şekilde yetkili kurumlara ibraz etmeleri gerekmektedir.

Aile ziyaret vizesi çıkartacak olan kişiler, eksik belge ibraz ettikleri taktirde İngiltere vize reddi durumu ile yüz yüze gelebilirler. Bu doğrultuda kişiler vize başvurusu yaparken tüm belgeleri eksiksiz tamamlamaya ve kendileriyle alakalı bilgileri doğru şekilde beyan etmelidirler.

İngiltere Aile Vizesi Başvurusu Yapacak Olanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikli olarak belgelerini eksiksiz tamamlamaya özen göstermelidir. Kişiler İngiltere aile vizesi başvuru süreçlerinde belgelerini hazırlarken standart evrakların yanı sıra kişinin mesleki kategorisine göre farklılık gösterecek olan diğer belgeleri de bulundurmalıdırlar.

İngiltere vizesi standart evraklar arasında pasaport, davetiye, gidiş-dönüş uçak rezervasyonu, banka hesap dökümleri, maaş bordroları gibi evraklar yer alır.

Mesleki evraklar arasında ise kişinin mesleğine, çalıştığı kuruma göre farklılık gösterecek olan belgeler bulunur. Örneğin kişi avukat, doktor gibi yüksek statülü meslek gruplarına mensup ise meslek odasına kayıt belgesi, sicil numarası gibi belgeleri bulundurmalıdır. Kişinin mesleği sanayi odaklı bir işse, ticaret sicil kaydı, vergi levhası gibi belgeleri tamamlamalıdır.

İngiltere Aile Vizesi Başvurusuna Dair Önemli Detaylar

İngiltere aile vizesi başvurusu yapacak olan kişiler; ekonomik, mesleki ve de fiziki yeterliliklerini bir takım belgelerle ispatlamakla yükümlüdürler.

Bu doğrultuda belgeleri tamamlayan kişiler başvurusu işlemlerini fiziki ya da online kanallar üzerinden yapabilirler.

İngiltere Online aile vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler, resmi web siteleri üzerinden kullanıcı hesabı oluşturarak vize türleri sayfasına yönelebilirler. İngiltere vize türleri sayfasında kişiler, başvuru yapmak istedikleri vize türünü seçerek ilgili sayfaya yönlendirirler. İlgili say

fada İngiltere online vize başvuru formu üzerinden kişiler, başvurularını online olarak başlatabilirler.

Ankara İngiltere Konsolosluğu

Ankara ili ve civarında ikametgah eden vatandaşlar İngiltere’ye seyahat gerçekleştirmek istedikleri takdirde Ankara’da bulunan İngiltere Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirebilir. Burada vize işlemleri ile ilgili her türlü hizmet yapılır. Aynı zamanda vize işlemleri ile ilgili güncel bilgiler, merak edildiği takdirde konsolosluğa yapılan başvuru ile birlikte öğrenilmesi mümkündür.

Britanya Virjin Adaları Vize

Britanya Virgin Adaları vize işlemleri, ülkenin Konsolosluğu’na ya da Büyükelçiliği’ne yapılan başvuru talebi ile birlikte mümkündür. Başvuru yapıldıktan sonra randevu almanız gerekir. Burada alınması gereken vize ülkede bulunma amacına göre değişkenlik gözetir. Aynı zamanda süreçlere göre de ücretlendirme yer edinir. 

İngiltere Vizesi İçin Gerekenler

İngiltere vizesi için ülkede bulunma amacınıza göre tarafınızdan belirli evraklar istenir. Bu evraklar eksiksiz ve kişisel bilgilerle aynı doğrultuda hazırlanıp, dosya içerisinde bulundurulmalı. İngiltere vizesi için istenilen evraklar eğitim, öğrenci, aile birleşimi ya da belirli etmenlere göre farklılık gözetlediği için başvuru formunda bu detay belirtilmeli. Aksi takdirde seyahat planınızda problem oluşur.

İngiltere Vize Randevu

İngiltere ziyaret gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar İngiltere konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği ya da İngiltere konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş diplomatik müdürlüklere vize başvuru talebinde bulunmalı. Vize başvuru talebinde bulunulduktan sonra belirli evraklar istenir. Bu evraklar ülkede bulunma amacına göre farklılık sağlar. Evraklar randevu zamanında ve saat dilimi içerisinde konsolosluğa aynı şekilde iletilmeli. Başvuru yapıldıktan sonra randevuyu konsolosluk bünyesinde alabilirsiniz.

İngiliz Konsolosluğu

Türkiye’de belirli illerde İngiliz Konsolosluğu bulunur. İngiliz Konsolosluğu ülkeye, seyahat gerçekleştirecek olan vatandaşların vize işlemleri ile ilgili hizmet gösterir. Aynı zamanda bu durum resmi tatil günleri dışında sağlanır. Resmi tatil günleri içerisinde konsolosluklar hizmet göstermez. Bugünler dışında haftanın belirli zaman dilimleri içerisinde başvuruda bulunduğunuz takdirde işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Call Now ButtonAcil Vize