İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul

İngiltere başkonsolosluğu İstanbul iletişim

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti İngiltere Büyükelçiliği görev ve sorumluluk kapsamında bulunmayan ticari ve diplomatik detaylarla ilgilenen İngiltere’ye ait resmi kuruluştur.

Özellikle İstanbul ve çevre illerde yaşayan İngiltere vatandaşlarının diplomatik ve ticari çıkarlarının korunmasını hedefleyen İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu vatandaşların resmi işlemleri kapsamında da onlara yardımcı olma görev ve sorumluluğunu üstlenmiştir.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri ve Diğer Detaylar

İstanbul Başkonsolosluğu iletişim bilgileri ile alakalı detaylar aşağıda verildiği gibidir:

  • İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Adres

Kamer Hatun, Meşrutiyet Cd. No:34, 34435 TepeBaşı / Beyoğlu

  • İngiltere istanbul Başkonsolosluğunun Telefon

(0212) 334 64 00

  • İngiltere İstanbul Başkonsolosluğunun Çalışma Saatleri

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu haftaiçi  09.00-13.00 / 14.00-17.00 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu Görev ve Sorumlulukları

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na ait görev ve sorumluluklar, Ankara İngiltere Büyükelçiliği’nin üstlendiği diplomatik ve siyasal misyon kadar kapsamlı olmamakla birlikte onun paylaştığı İngiltere vatandaşlarının çıkarlarının korunması misyonunu da kapsamaktadır.

Bu doğrultuda İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu görev ve sorumlulukları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Sınırları Önceden Belirlenmiş Alan İçerisinde Yaşayan İngiltere Vatandaşlarının Ticari ve Hukuki Çıkarlarının Korunması

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu, İngiltere hükümeti ve Ankara Büyükelçiliği tarafından İstanbul ve çevre illerde yaşamakta olan İngiltere vatandaşlarının çıkarlarını korumakla yetkilendirilmiştir.

Diplomatik ve siyasal detaylara fazla odaklanmamakla birlikte İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu daha çok ticari ve hukuki işlemlere odaklanmaktadır.

  • İngiltere’ye Seyahat Etmek İsteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Seyahat Engellerinin Denetlenmesi

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanında bulunan bir diğer önemli sorumluluk da İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat engellerinin denetlenmesidir.

Bu doğrultuda İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişilerin vize ya da pasaportları ile alakalı detaylar genel olarak İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu tarafından denetlenir.

Tier 2 Vizesi

İngiltere Tier 2 vizesi genel çalışma vizesi olarak adlandırılır. AB ülkesi ve İsviçre vatandaşları dışındaki tüm ülkelerin vatandaşları İngiltere’ye çalışma amacı ile seyahat gerçekleştirmek istiyorsa bu vizeyi almalıdır. Bu vizeyi almak isteyen kişilerin puanlama sisteminden 79 puan alması gerekir. Şirket kabul mektubu 30 puan, lisanslı şirketten cos belgesi almak 30 puan, yıllık 152.100 GBP maaş almak 30 puan, yıllık minimum 20.300 GBP maaş almak 20 Puan, İngilizce dil yeterliliği 10 puan ve maddi kaynak yeterliliği 10 puan şeklinde belirlenmiştir.

İngiltere Vize Ücretleri 2022

İngiltere vize ücretleri alınacağı süreye göre değişiklik gösterir. Bu ücret 129 dolar ile 1105 dolar arasında değişmektedir. Kişiler kendi vize türleri için güncel fiyatlandırmayı konsolosluktan ya da gişelerden öğrenebilir. Ödemeler konsolosluk içerisinde bulunan gişelere ya da konsolosluk tarafından belirtilen banka hesap numaralarına ödeme yapılması gerekir.

Vize Nasıl Alınır 2022

Vize almak isteyen kişilerin ilk olarak www.gov.uk web adresinden online randevu alması gerekir. Bu randevuya kadar vize türüne ilişkin tüm evrakların neler olduğu öğrenilmelidir. Kişilerin bulundukları durumlar değişiklik gösterdiği için bu aşamada profesyonel bir yardım almak işinizi kolaylaştıracaktır. Daha sonra evraklar randevuda teslim edilir. Konsolosluk evraklarınızı inceleyerek size sonucunuzu iletir.

Call Now ButtonAcil Vize