Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For United Kingdom
Consultation For United Kingdom
Consultation For United Kingdom
Previous
Next

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti İngiltere Büyükelçiliği görev ve sorumluluk kapsamında bulunmayan ticari ve diplomatik detaylarla ilgilenen İngiltere’ye ait resmi kuruluştur.

Özellikle İstanbul ve çevre illerde yaşayan İngiltere vatandaşlarının diplomatik ve ticari çıkarlarının korunmasını hedefleyen İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu vatandaşların resmi işlemleri kapsamında da onlara yardımcı olma görev ve sorumluluğunu üstlenmiştir.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri ve Diğer Detaylar

İstanbul Başkonsolosluğu iletişim bilgileri ile alakalı detaylar aşağıda verildiği gibidir:

  • İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Adres

Kamer Hatun, Meşrutiyet Cd. No:34, 34435 TepeBaşı / Beyoğlu

  • İngiltere istanbul Başkonsolosluğunun Telefon

(0212) 334 64 00

  • İngiltere İstanbul Başkonsolosluğunun Çalışma Saatleri

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu haftaiçi  09.00-13.00 / 14.00-17.00 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu Görev ve Sorumlulukları

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na ait görev ve sorumluluklar, Ankara İngiltere Büyükelçiliği’nin üstlendiği diplomatik ve siyasal misyon kadar kapsamlı olmamakla birlikte onun paylaştığı İngiltere vatandaşlarının çıkarlarının korunması misyonunu da kapsamaktadır.

Bu doğrultuda İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu görev ve sorumlulukları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Sınırları Önceden Belirlenmiş Alan İçerisinde Yaşayan İngiltere Vatandaşlarının Ticari ve Hukuki Çıkarlarının Korunması

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu, İngiltere hükümeti ve Ankara Büyükelçiliği tarafından İstanbul ve çevre illerde yaşamakta olan İngiltere vatandaşlarının çıkarlarını korumakla yetkilendirilmiştir.

Diplomatik ve siyasal detaylara fazla odaklanmamakla birlikte İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu daha çok ticari ve hukuki işlemlere odaklanmaktadır.

  • İngiltere’ye Seyahat Etmek İsteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Seyahat Engellerinin Denetlenmesi

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanında bulunan bir diğer önemli sorumluluk da İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat engellerinin denetlenmesidir.

Bu doğrultuda İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişilerin vize ya da pasaportları ile alakalı detaylar genel olarak İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu tarafından denetlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir