Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For United Kingdom
Consultation For United Kingdom
Consultation For United Kingdom
Previous
Next

İngiltere Başkonsolosluğu İzmir

İzmir İngiltere Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti İngiltere Büyükelçiliği sınırları kapsamında bulunmayan ticari ve diplomatik detaylarla ilgilenen İngiltere’ye ait resmi kuruluştur.

Özellikle İzmir çevresinde yaşayan İngiltere vatandaşlarının siyasal, diplomatik, hukuki ve ekonomik çıkarlarının korunmasını hedefleyen İzmir İngiltere Başkonsolosluğu, vize işlemleri ile de ilgilenir.

Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı statüsünde bulunan ve İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri ile alakalı detaylarla da İzmir İngiltere Başkonsolosluğu ilgilenmektedir.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri ve Diğer Detaylar

İzmir Başkonsolosluğu iletişim bilgileri ile alakalı detaylar aşağıda verildiği gibidir:

  • İngiltere İzmir Konsolosluğu Adresi

Alsancak, 35220 Konak / İzmir

  • İngiltere Krallığı İzmir Konsolosluğunun Telefonu

0534 084 48 68

  • İngiltere İzmir Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Pazartesi, Cuma: 08.30-13.00/14.00-16.45 saatleri arasındadır.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu Görev ve Sorumlulukları

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu, görev ve sorumlulukları açısından Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği kadar resmi ve diplomatik işlemlere odaklanmaz.

Bu doğrultuda İngiltere İzmir Başkonsolosluğu, sınırları daha önceden belirlenmiş olan bölgede yaşayan İngiltere vatandaşlarını çıkarlarını korumakla yükümlüdür. Bunun yanı sıra aşağıdaki detaylar da İngiltere İzmir Başkonsolosluğu görev ve sorumlulukları arasında yer alır.

  • Yakın Bölgedeki İngiltere Vatandaşlarının Çıkarlarının Korunması

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’nun öncelikli görev ve sorumlulukları arasında yakın bölgelerde yaşayan İngiltere vatandaşlarının çıkarlarının korunması maddesi yer almaktadır. İngiltere İzmir Başkonsolosluğu özellikle İzmir çevresinde yaşayan İngiltere vatandaşlarının ekonomik ve hukuki çıkarlarını korumakla yükümlü resmi kuruluştur.

  • Vize İşlemlerine Dair Detaylarla İlgilenilmesi

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularının denetlenmesi gibi detaylarla da ilgilenmektedir. Özellikle İzmir çevresinden İngiltere’ye seyahat etmek isteyen vatandaşların başvuruları ile alakalı detaylar İngiltere İzmir Başkonsolosluğu tarafından denetlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir