İngiltere Dil Eğitimi Güncel İşlemler

İngiltere dil eğitimi vizesi bilgileri

İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere Dil eğitimi, Türkiye standartlarında İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişilerin üzerinde en çok durdukları noktalardan biri olarak öne çıkmaktadır. Birleşik Krallık hükümet kurumları tarafından yetkilendirilen İngiltere Büyükelçiliği ve İngiltere Konsolosluğu gibi kurumlarının da vize başvuru süreçlerindeki dil hassasiyetini göz önünde bulundurunca İngilizce dil mevcudiyetinin önemi yadsınamaz bir hal almaktadır.

Tüm bu bilgiler ışığında İngiltere dil eğitimi konusunda özellikle D tipi vizeler olan oturum vizesi, aile birleşim vizesi gibi uzun süreli vize türlerinde başvuru yapacak olan kişilerin daha hassas olmaları gerekmektedir.

Özellikle aşağıda sıralanan vize tiplerine başvuru yapacak olan kişilerin, İngiltere vize başvuru kriterleri arasındaki en önemli zorunluluklardan olan yabancı dil mevcudiyetine sahip olmaları gerekmektedir. İngilizce yabancı dil mevcudiyetinin üst düzey öneme sahip olduğu vize türleri şu şekilde sıralanır:

  • Oturum izni vizesi
  • Aile Birleşimi vizesi
  • Vatandaşlık talebi
  • Tier 1 Girişimci Vizesi
  • Tier 1 Yeni Mezun girişimci
  • Tier 2 Genel Vize
  • Tier 2 Sporcu vizesi
  • Tier 2 Din adamları için vize
  • Tier 4 Genel
  • Denizaşırı ticari temsilcilik vizesi

İngiltere Vize Başvuruların İngilizce Yeterliliği ile Alakalı Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Noktalar

Birleşik Krallık Sınır Ajansı, kuralları 2010 yılı itibari ile güncellenen zorunluluklar arasına eklenen madde gereğince İngiltere oturum vizesi almak isteyen kişilerin minimum A1 düzeyinde İngilizce yeterliliğine sahip olma zorunluluğunu gündeme getirmiştir.

Bahsi geçen zorunluluk kapsamında özellikle İngiltere oturum vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin İngilizce yeterliliklerinin minimum olma koşulu ile A1 seviyesinde olma zorunluluğu vardır. Bu doğrultuda başvuru yapacak olan kişilerin, vize başvuru evrakları arasında İngilizce yeterliliklerini ispatlayan sınav belgeleri ve benzeri dokümanları da ek olarak barındırmaları gerekmektedir.

İngilizce yeterliliğini ispatlamak isteyen başvuranlar IELTS, TOEFL gibi sınavlara ait skor kayıtlarının yanı sıra Profecieny yeterlilik belgelerini ya da A1 seviyesinde İngilizce bilindiğini ispatlayacak nitelikte belgeler olan IELTS Life Skills sınavına ait belgeleri bulundurmalıdırlar.

Oturum İzni İçin İngilizce Dil Eğitimi

Oturum izni ya da aile birleşim yoluyla İngiltere’ye yerleşmek isteyen kişilerin en öncelikli konularından biri dil eğitimi başlığıdır. Bu doğrultuda kişilerin dil yeterliliklerini ispatlayabilmek adına geçerliliği olan kurumların yaptığı sınavlardan minimum A1 seviyesinde olunduğunu ispatlayan belgeleri almalıdırlar.

Kişilerin İngilizce seviyesi yeterli düzeyde değilse başvuru aşamasında diğer etkenler göz önünde bulundurulmadan vize başvurusu yapan kişinin talebi hızlı bir şekilde reddedilecektir. Eğer kişilerin bu yetkinlik düzeyinde İngilizce sevileri mevcut değilse, gerekli yetkinliği sağlayabilmeleri adına İngilizce dil eğitimi gibi hizmetlerden yararlanmaları sağlıklı olacaktır.

Yeterlilik İspatlama Sınavlarına Yönelik Detaylar

Vize başvurusu için İngilizce seviyesini ispatlayacak olan kişilerin IELTS Life Skills gibi sınavlara girmiş olmaları gerekmektedir.

Bu gibi sınavlara girecek olan kişilerin Online IELTS Life Skills başvurusu gibi hizmetlerden yararlanabilmektedirler. Bunun yanı sıra IELTS Life Skill ve benzeri sınavlara girecek olan kişilerin minimum 2 ila 4 hafta öncesinden rezervasyon yaptırmış olmaları gerekmektedir.

IELTS Life Skills Sınavı Nedir?

IELTS Life Skills sınavı, akademik nitelikte bir sınav olmamakla birlikte Aile birleşimi ya da oturma vizesi gibi uzun vadeli vize hizmetlerinden yararlanacak olan kişiler için düzenlenen bir sınav programıdır. IELTS Life Skills sınavı kapsamında kişilerin İngiltere’de gündelik hayata uyum sağlayabilecek düzeyde İngilizce eğimi düzeyine sahip olup olmadıkları denetlenir. Bu sınava ilişkin bir diğer önemli detay ise diğer akademik sınavların aksine salt gramer ağırlıklı olmamasıdır. Bu doğrultuda IELTS Life Skill sınavı için başvuru yapacak olan kişilerin konuşma, dinleme gibi günlük yaşantısını etkileyecek alanlarda da kendilerini ispatlamaları beklenmektedir.

İngilizce Dil Kursları

Aile birleşimi ya da oturum izni gibi vize türleri üzerinden başvuru yapacak olan kişiler, eğer İngilizce yeterlilikleri istenilen düzeyde değilse İngilizce dil kursu gibi hizmetlerden faydalanabilmektedirler.

Temel düzeyde sürdürülen bu dil kursları, gerekli olan A1 seviyesindeki İngilizcenin öğretilmesi açısından oldukça yararlı olabilmektedir. Bunun yanı sıra bahsi geçen İngilizce dil kurslarının kısa sürede hızlandırılmış eğitim programları ile oldukça hızlandırılmış öğretim mümkündür.

Özellikle kişilerin kısa sürede A1 düzeyinde İngilizce yeterliliğine ulaşmasına sağlayan 5 günlük programlarla, başvurular için gerekli olan dil kriteri elde edilebilir.

Bunun yan sıra vize başvurularına uygun formasyonda yabancı dil yetkinliğine sahip olan kişilerin, bu yeterliliklerine erişebilmeleri adına bu gibi İngilizce Dil Kursları son derece yararlı sonuçlar verecektir.

İngiltere Dil Eğitimi Güncel İşlemler S.S.S

İngiltere Dil Okulu Vizesi Ne Kadar?

Bunlar 0 ile 6 ay arası ve 6 ile 11 ay arasıdır. 0-6 aylık İngiltere dil okulu vizesi ücreti 130 USD, 6-11 ay arası dil okulu vizesi ücreti ise 250 USD'dir. İngiltere Konsolosluğu, İngiltere dil okulu vize ücreti haricinde bir ücret talep etmemektedir.

İngiltere Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Dil Okulu vizesi yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak elde edilir. Gerekli vize belgeleri hazırlanmalı ve dil okulundan kabul mektubu ilave edilmelidir.

İngiltere Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere'de dil eğitimi almak isteyen kişilerin yapacakları İngiltere Öğrenci Vizesi başvuruları gerekenler tamamlanıp başvuru prosedürleri izlendikten sonra normal şartlar altında 15 iş günü (3 hafta) içerisinde sonuçlanabilmektedir.

İngiltere Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.