İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu

İngiltere Başkonsolosluğu Fethiye

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu, öncelikli olarak Ankara İngiltere Büyükelçiliği himayesinde olan bir kuruluştur. İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu’nun Ankara yer alan İngiltere Büyükelçiliği ile olan bağı kapsamında bir takım bürokratik görev ve sorumlulukları da bulunmaktadır.

Bahsi geçen görev ve sorumluluklar, bölgede yaşayan İngiltere vatandaşlarının ticari ve hukuki çıkarlarının korunmasının yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere resmi mercilerindeki bürokratik işlerinin desteklenmesidir.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri & Diğer Detaylar

  • İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğunun Adresi

Cumhuriyet, Atatürk Cad. Likya İş Merkezi No:202, 48303 Fethiye/Muğla

  • Fethiye İngiltere Fahri Konsolosluğu Telefonu

(0252) 614 63 02

  • Fethiye Fahri Konsolosluğu İngiltere Çalışma Saatleri

Fethiye Fahri Konsolosluğu İngitere Pazartesi, Cuma:  09:00- 16: 30 saatleri arasında konsolosluk hizmeti sağlamaktadır.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Görev ve Sorumlulukları

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu görev ve sorumlulukları, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan diğer İngiltere fahri konsoloslukları ile aynı önceliklere sahiptir.

Bu doğrultuda İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu’nun en öncelikli görevleri arasında bölgede yaşayan vatandaşların ticari ve hukuki çıkarlarının korunması gibi detaylar yer alır. İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu’nun diğer görev ve sorumlulukları ise aşağıdaki gibidir:

  • Bölgede Yaşayan İngiltere Vatandaşlarına Bürokratik Destek

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu’nun nihai görevlerinden bir tanesi, bölgedeki İngiltere vatandaşlarına bürokratik desteğin sağlanması olarak değerlendirilir.

Bu bürokratik destek kapsamında İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu, İngiltere vatandaşlarına İngiltere’deki resmi kuruluşlarla bürokratik olarak bağlantı kurma olanağı verir.

  • İngiltere Vatandaşlarının Ticari ve Hukuki Çıkarlarının Korunması

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu görevleri arasında bir diğer önemli başlık da bölgede yaşayan İngiltere vatandaşlarının ticari, hukuki, bürokratik çıkarlarının korunmasıdır.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu’nun bu görevi doğrultusunda bölgede yaşayan İngiltere vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yüz yüze gelecekleri bir takım sorunların İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu’nun desteğine başvurabilirler.

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Bürokratik İşlemlerine Gerekli Desteğin Verilmesi

“İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu görevleri nelerdir?” sorusuna verilecek bir diğer öncelikli yanıt, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bürokratik işlemlerine destek vermek olacaktır.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu, Bölgede yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere devlet organları ile sürdürmeleri gereken bürokratik işlemlere de destek vermektedir.

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının İngiltere Seyahatleri İçin Vize Başvuruları ile alakalı Detaylar

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu’nun bir diğer önemli görevlerinden biri de bölgede yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuru işlemlerinin denetlenmesidir.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu bahsi geçen denetimi yaparken Ankara İngiltere Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olan prosedür ya da kuralları dikkate almakla yükümlüdür.

  • Ankara İngiltere Büyükelçiliği Tarafından Atanan Diğer Görevlerin İcra Edilmesi ve Denetimi

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu görev ve sorumlulukları arasındaki bir diğer önemli madde de Ankara İngiltere Büyükelçiliği tarafından atanan görevlerin icra edilmesidir.

Bu doğrultuda İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu, Ankara İngiltere Büyükelçiliği tarafından atanan görevlerin icra edilmesine destek vermekle birlikte Fethiye Fahri Konsolosluğu bölgedeki Ankara Büyükelçiliği’nin temsilcisi olma sıfatına da naildir.

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu 1 Ocak, 2 Nisan, 5 Nisan, 23 Nisan, 13 Mayıs, 14 Mayıs, 20 Temmuz, 21 Temmuz, 22 Temmuz, 23 Temmuz, 30 Ağustos, 29 Ekim, 27 Aralık ve 28 Aralık tarihlerinde kapalıdır. Bu tarihlerin bir bölümü Türkiye için bir bölümü de İngiltere için kabul edilmiş resmi tatillerdir.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2022

2022 yılında belirlenmiş olan turist vizesi ücretleri 6 aylık için 130 USD, 2 yıl için 486 USD, 5 yıl için 885 USD ve 10 yıl için 1110 USD olarak belirlenmiştir. Belirtilmiş olan vize ücretleri tek seferde ödenmek zorunda olup taksit yapılması mümkün değildir. Ayrıca ödenen ücret vize sonucunuz ret ya da kabul olsa dahi size geri ödenmeyecektir.

Konsolosluk Ücretsiz Dil Kursu

İstanbul İngiliz Başkonsolosluğu gerekli görülen kişiler için ücretsiz bir şekilde İngilizce dil kursu hizmeti gibi bir doğrudan kurs hizmeti sunmuyor ancak kişilerin dil yeterliliklerini geliştirmesi için farklı dil kursları bulunuyor. Konsolosluğun beklediği dil yeterliliğinin karşılanması için kişiler çeşitli kursları tercih edebilir.

Tier 2 Ne Demek

Tier 2 vizesi, İngiltere’de çalışma için özel olarak geliştirilmiş vize türlerinden biridir. İngiltere içerisinde bir şirkette çalışarak İngiltere’de konaklamak isteyen kişiler geçerli bir şirket ile anlaşmasının ardından bu vizeye başvuruda bulunabilir. Vize alması için kişilerden beklenen özellikler; anlaştığı şirket ile anlaşılan yıllık kazancın 20.300 GBP ile 120.000 GBP arasında değişmesi, kişinin lisanslı bir şirketten COS belgesi alması, kişinin İngilizce dil yeterliliğine sahip olması, kişinin maddi durum olarak da yeterli bir seviyede olması şeklindedir.

İngiltere Vize Fiyatları 2022

6 aylık vize 130 dolar, 2 yıllık vize 495 dolar, 5 yıllık vize 896 dolar, 10 yıllık vize 1124 dolar, 6 aylık (kısa süreli) dil okulu vizesi 133 dolar, 11 aylık (kısa süreli) dil okulu vizesi 254 dolar, Tier 4 (uzun süreli) öğrenci vize başvurusu 476 dolar olarak belirlenmiştir. Bunların dışında randevu oluşturma 15 dolar, form ve dilekçe 10 dolar, kurye hizmeti 20 dolar olarak ücretlendirilir. Tüm bu ücretler nakit olarak ödenir ve ödenen ücret iade edilmeyecektir.

Call Now ButtonAcil Vize