Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Menu
Consultation For United Kingdom
Consultation For United Kingdom
Consultation For United Kingdom
Previous
Next

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu

 

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu, Marmaris başta olmak üzere çevre bölgelerde sınırları İngiltere Ankara Büyükelçiliği tarafından belirlenen yetkilere sahip bir resmi kuruluştur.

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu öncelikli olarak İngiltere vize başvurusu gibi işlemler kapsamında görev ve sorumluluklara sahip olmakla birlikte bölgede yaşayan İngiltere vatandaşlarının ticari ve siyasi çıkarlarının korunması gibi sorumluluklara da sahiptir.

 

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

 

  • İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğun Adres

Barbaros Caddesi, No: 7, Marmaris / MUĞLA

  • İngiltere Fahri Konsolosluğunun Telefon

(0252) 412 64 88

  • İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Pazartesi / Cuma Saat:  08:45-15:00 arası

Konsolosluk Bölümü: Pazartesi ve Cuma: 14:00- 16:00 ve  Salı  ve Perşembe: 09:00-12:30 arasıdır.

  • British Embassy Marmaris Fahri  Fahri Konsolosu

Ali Doğan TUGAY ismindeki şahıs, bölgede İngiltere Fahri konsolos olma görevini yürütmektedir.

 

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu Görev ve Sorumlulukları

 

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu görev ve sorumlulukları, Ankara İngiltere Büyükelçiliği tarafından belirlenen esaslarca şekillendirilmiştir. Resmiyet odaklı, hukuki, ticari ve siyasal görevlerin yanı sıra bölgede yaşayan İngiltere vatandaşlarının, vatandaşlıkları ile alakalı resmi işlemlerinin yürütlmesi de İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu’nun görevlerindendir.

Bu görevlerin yanı sıra kapsamı Ankara İngiltere Büyükelçiliği tarafından belirlenen İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu’nun görev ve sorumlulukları şu şekilde sıralanabilir:

 

  • Bölgede Yaşayan İngiltere Vatandaşlarının Ticari ve Hukuki Çıkarlarının Korunması

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu’nun, bağlamı Ankara İngiltere Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olan en öncelikli görevi, bölgede yaşayan vatandaşların siyasal, hukuki, ticari ve bürokratik çıkarlarının korunması olarak nitelendirilir. Bahsi geçen görevlerin sınırları Ankara İngiltere Büyükelçiliği’nin üstlendiği kadar siyasal nitelikte olmamakla birlikte bahsi geçen görevler daha bürokratik düzeyde sürdürülür.

 

  • İngiltere’ye Seyahat Etmek İsteyen Türkiye Vatandaşlarının Vize & Pasaport İşlemlerine Dair Detaylar

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu’nun sürdürdüğü bir diğer önemli görev de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının -özellikle sınırları önceden belirlenmiş alanda yaşayan- vize başvurularına dair işlemlerinin denetlenmesidir.

 

  • Ankara İngiltere Büyükelçiliği Tarafından Atanan Diğer İşlemlerin Yönetilmesi

 

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu, Ankara Büyükelçiliği’nin himayesinde olan bir kuruluştur.

Bu doğrultuda İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu’nun Ankara İngiltere Büyükelçiliği tarafından atanan bürokratik ya da diplomatik işlemlerin sürdürülmesi, denetlenmesi, icra edilmesi gibi görevleri de bulunur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.