İngiltere Öğrenci Vizesi Güncel İşlemler

İngiltere Öğrenci vizesi ücret

İngiltere Öğrenci Vizesi Hakkında

İngiltere Öğrenci vizesi genel olarak Birleşik Krallık kapsamında yer alan İngiltere, Kuzey İrlanda Cumhuriyeti, İskoçya ya da Galler gibi ülkelerde eğitim öğretim faaliyetlerine katılmak isteyen kişilerin yararlandığı bir vize programı olarak öne çıkar.

Birleşik Krallık hükümet organları tarafından yetkilendirilmiş olan Büyükelçilik ve başkonsoloslukların yanı sıra seyahat acentelerince kabul edilen İngiltere öğrenci vizesi başvuruları, daha önceden belirlenmiş prosedür ve yasalar kapsamında değerlendirilir.

İngiltere Öğrenci Vize Başvuruları Nasıl Yapılır,

“İngiltere Öğrenci vize başvurusu nasıl yapılır?” sorusuna verilebilecek detaylı yanıtlar mevcuttur. Öncelikli olarak başvuru yapacak olan kişilerin doğru evraklarla doğru kuruluşlarla iletişim kurmaları gerektiğini söylemek doğru olacaktır. İngiltere öğrenci vizesi başvuru belgeleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu, genel olarak Birleşik Krallık tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri için yegane başvuru belgesi olarak kabul edilir. Bu bağlamda vize başvurusu yapacak olan kişilerin tüm prosedür ve gereklilikleri bu başvuru belgesi esasınca yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • Pasaport

Uygulanacak olan vizenin pasaport üzerinde geçerli kılacağı göz önünde bulundurulduğunda diğer tüm vize türlerinde olduğu gibi pasaport, vize başvuru sürecinde en önemli gereksinim olarak öne çıkar.

 • Okul Kabul Mektubu

Okul kabul mektubu, İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan kişinin, İngiltere’de kabul edildiği okul tarafından kaleme alınmış belgenin aslıdır. Başvuru yapacak olan kişinin, başvurunun asıl amacını ispatlayabilmesi adına bu belgenin beyan edilmesi gerekmektedir.

 • Kişinin ya da Ebeveynlerin Maddi Durum Belgeleri

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan kişi, İngiltere’de barınma süresi kapsamında yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayabilecek fonun varlığını ispatlayabilmeli. Bu bağlamda hesap dökümü ya da kişiye sponsor olabilecek kişinin vekaletine dair belgeler başvuru sürecinde hayati önem taşır.

 • İngilizce Dil Yeterlilik Belgeleri

Kişinin İngiltere’de eğitim alabilecek yeterlilikte dil bilgisine sahip olduğunu ispatlayan TOEFL, IELTS gibi sınavlara ait skor belgeleri başvuru sürecinde gereklidir.

 • Askerlik Durumu Belgesi

Kişi askerliğini yaptıysa askeri eğitimi tamamladığına dair belgeler başvuru sürecinde bulundurulmalıdır. Eğer kişi askerliğini tescil ettiyse tescil süresini ispatlayan belgelerle birlikte tescil belgesi de başvuru belgeleri arasında yer almalıdır.

 • Öğrenciler İçin İngilizce Tercüme Edilmiş Öğrenci Belgesi

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin öğrencilik durumlarını ispatlayan belge de gerekli evraklardan biridir. Bu belgenin aslının yanı sıra yeminli tercüman tarafından tercüme edilmiş İngilizce versiyonu da belgeler arasında bulundurulmalıdır. Bunun yanı sıra belgeler arasında belgeyi tercüme eden büronun adresi, iletişim bilgileri ve belgenin doğru tercüme edildiğine dair mühürlü belgesi de yer almalıdır.

 • Öğrenci Olmayanlar İçin Son Mezun Olunan Okuldan Alınan Diploma ya da İngilizce Tercüme Edilmiş Çıkış Belgesi

İngiltere’de ortaöğretim ya da yüksek öğretim için almak için öğrenci vizesi başvuru yapacak olan kişilerin bulundurmaları gereken bir diğer belge de mezun olunan son okuldan alınan belgelerdir.

Eğer kişi mezun statüsünde değilse İngiltere öğrenci vizesi başvurusu için kayıtlı olduğu son okuldan alınmış çıkış belgesine, vize başvuru evrakları arasında yer verebilir. Diploma ya da çıkış belgesi de eğer İngilizce versiyonları mevcut değilse aynı şekilde tercüme edilmiş versiyonları ile birlikte teslim edilmelidir.

Tercüme edilmiş versiyonlarına ek olarak tercümeyi yapan şirketin ıslak mührünün yanı sıra iletişim bilgileri de belgelere ek olarak vize başvuru merkezine beyan edilmelidir.

 • Evlilik Cüzdanı Fotokopisi

Evlilik cüzdanı fotokopisi, İngiltere öğrenci vizesine başvuru yapacak olan fakat medeni durumu evli olan kişiler için gerekliliği olan bir belgedir.

 • Tapu ya da Araç Ruhsatı Fotokopisi

İngiltere öğrenci vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin, veraset kayıtlarını da belgelemeleri gerekmektedir. Özellikle mal ve mülk sahibi olan kişiler bu mevcudiyetlerini tapu, yapı kaydı ve benzeri evraklar ile vize başvuru belgeleri arasında bulundurmakla yükümlüdürler. Araç sahibi olan kişiler de araç ruhsatlarını vize başvuru belgelerin ek olarak beyan etmelidirler.

 • Vukuatlı Nüfus Kağıdı Örneği

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler vize başvuru süreçlerinde vukuatlı nüfus kağıdı örneğini de bulundurmalıdırlar.

 • Seyahat Sağlık Sigortası

İngiltere öğrenci başvurusu yapacak olan kişilerin bir diğer zorunluluğu da sağlık sigortası mevcudiyetini ispatlamalarıdır. Bu bağlamda seyahat sağlık sigortası, İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişilerin sosyal sağlık güvencelerini belgelemeleri zorunlu kılınmıştır.

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu Hakkında Diğer Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İngiltere öğrenci vizesi başvuru süreci kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri de başvuru yapacak olan kişilerin, İngiltere vize türleri hakkında doğru bilgiye sahip olmasıdır. Bu bağlamda öncelikli olarak vize başvurusu yapacak olan kişilerin doğru vize türüne başvuru yapmaları son derece önemlidir.

Eğer İngiltere’de eğitim alacak olan kişi, kısa süreli bir programa tabii tutulacaksa “Student Visitor Visa” olarak da nitelendirilen ziyaretçi öğrenci vizesi kapsamında başvuru yapması gerekmesidir.

11 ya da 6 ay olarak öğrencilere tanımlanan bu vize kapsamında İngiltere’ye seyahat edecek öğrencilerin hakları diğer İngiltere vize türleri nispetinde daha kısıtlıdır. İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi sahibi olan öğrenciler, İngiltere’de çalışma fırsatı olmamasının yanı sıra vize bitiminde vizelerini uzatma şansları da bulunmamaktadır.

Özellikle uzun dönem öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan kişiler için bir diğer önemli nokta ise doğru kategoriye başvuru yapmak olacaktır.

Uzun dönem öğrenci vizesi olarak da adlandırılan “Tier 4 General Student Visa” kategorisi, İngiltere’de 6 aydan fazla süre ile kalacak öğrenciler için en uygun İngiltere vize programı olarak öne çıkar. Tier 4 genel öğrenci vizesi kapsamında Birleşik Krallık ülkelerinden birine seyahat edecek öğrenciler, haftada 20 saati geçmemek koşulu ile çalışma inisiyatifine de sahip olacaklardır.

İNGİLTERE ÜNİVERSTİLERİ

Dünya üzerinde yurt dışında okuma istediği oldukça yaygındır. İngiltere eğitim bakımından dünyanın en kaliteli üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. 150 üniversite ile dünyanın her yerinden öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Farklı kültürleri bir arayan getiren üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alarak dünyanın her yerinden öğrenci kabul etmektedir. İngiltere’de bulunan üniversitelerin geneli ülkemizde YÖK statüsüne sahip üniversiteler olarak karşımıza çıkmaktadır.

İngiltere’de üniversite okumak isteyenlerin karşısına genel olarak lisans ve yüksek lisans seçenekleri çıkmaktadır. Dünya üzerinde kendine has bir eğitim sistemi oluşturmuş ve bunda başarıya ulaşmışlardır. Türkiye üzerinden İngiltere’ye eğitim görmek için giderseniz direk öğretime başlayamayıp öncesinde 1 seneye yakın dil eğitimi almanız gerekir. Dil eğitimi başarı ile tamamlayıp yabancı dil eğitim alacak seviyeye geldiğinizde seçtiğiniz bölümde eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Bu hazırlık sınıflarına katılmaya hak kazanmak içinde belirli seviyede İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Sizlerde İngiltere’de eğitim görmek istiyorsanız bununla ilgili araştırmalarınızı eğitim şartlarına ve yaşam şartlarına kadar detaylı araştırmanız gerekir. Farklı bir kültür içerisinde eğitim görmeye başlayacağınız için başlangıçta bazı sıkıntılar ile karşılaşacaksınız. Alışma sürecinden sonra eğitim görürken tatil yaptığınız farkına varacak bu avantajın tadını çıkarmaya başlayacaksınız. Farklı kültürlerden insanlar ile eğitim kalitenizi arttırma fırsatı yakalayacaksınız.

İngiltere Dil Eğitimi Güncel İşlemler S.S.S

İngiltere Dil Okulu Vizesi Ne Kadar?

Bunlar 0 ile 6 ay arası ve 6 ile 11 ay arasıdır. 0-6 aylık İngiltere dil okulu vizesi ücreti 130 USD, 6-11 ay arası dil okulu vizesi ücreti ise 250 USD’dir. İngiltere Konsolosluğu, İngiltere dil okulu vize ücreti haricinde bir ücret talep etmemektedir.

İngiltere Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Dil Okulu vizesi yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak elde edilir. Gerekli vize belgeleri hazırlanmalı ve dil okulundan kabul mektubu ilave edilmelidir.

İngiltere Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen kişilerin yapacakları İngiltere Öğrenci Vizesi başvuruları gerekenler tamamlanıp başvuru prosedürleri izlendikten sonra normal şartlar altında 15 iş günü (3 hafta) içerisinde sonuçlanabilmektedir.

İngiltere Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.