İngiltere Konsolosluğu Pasaport Vize Randevu

İngiltere Konsolosluğu Pasaport Vize Randevu

İngiltere Vizesi ; Pasaport Vize Randevu İşlemleri

İngiltere vizesi alarak bu ülkeye gitmek isteyenler, birçok farklı türde vize seçimleri ile karşı karşıya kalıyorlar. Doğru İngiltere vizesi almak ise deneyim istiyor. İngiltere vizesine sahip olmak için geçen ortalama süre 21-28 gün.

Birleşik Krallık olarak bilinen ülkeler arasında, en büyük kara bütünlüğü ve en yoğun nüfus, İngiltere’de bulunuyor. 56 milyon civarı nüfusu ile bu ülkelerin en kalabalığı olan İngiltere, düşünülenin aksine bir Schengen ülkesi değildir.

Pek çok insanın Schengen vizesi alarak ziyaret edebileceğini düşündüğü İngiltere, bunun yerine kendi vize uygulamalarını kullanmayı daha doğru buluyor.

Hali hazırda Avrupa Birliği’nden Brexit yolu ile ayrılmayı planlayan ülkede, göçmen politikaları nedeni ile Avrupa’dan bağımsız olarak, farklı vize prosedürleri uygulanıyor.

Bir Birleşik Krallık ülkesi olması sebebi ile İngiltere vizesi ile gidilebilecek ülkeler arasında Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’de bulunuyor. Ayrıca, denizaşırı İngiliz adaları da (Cayman Adaları, Falkland Adası, Cebelitarık, Virjin Adaları, Turks & Caicos, Bermuda, Montserrat, Pitcairn Adası St. Helena Adaları vb.) bu vizeler ile ziyaret edilebiliyor.

İngiltere Vize Randevusu Açıldı

Türk vatandaşları için İngiltere’ye seyahat etme durumlarında, pasaport türüne göre farklı vize uygulamaları söz konusu oluyor. Türkiye’den İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ve Siyah (Diplomatik) Pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 gün kuralını geçmeden, vizeden muaf durumda bulunuyorlar.

Bordo Pasaport, yani Umuma Mahsus Pasaport sahipleri ise herhangi bir vazife, hizmet ya da diplomatik unsur taşımadıkları için İngiltere vizesi alarak ülkeye giriş yapabiliyorlar. Bu sebeple de her Bordo Pasaportlu Türk vatandaşının, İngiltere vizesi almak gibi bir zorunluluğu var.

İngiltere’ye gitmek isteyen müşterilerimize sunduğumuz hizmet çerçevesinde, kendileri adına gerçekleştirdiğimiz başvurular sonrasında ‘’İngiltere vize randevusu açıldı’’ bilgisini taraflarına iletiyor ve kendilerinden İngiltere Konsolosluklarında gerçekleştirilecek olan vize randevularında bulunmalarını rica ediyoruz.

Gerçekleştirilen randevu ve pasaportun teslim edilmesi sonrasında ise onay alan pasaport, ortalama 3 hafta gibi bir süreçte hazır oluyor. Her zaman olduğu gibi bu prosedür ile de biz ilgileniyor ve pasaportunuzun hazır olmasını takiben, vizeli pasaportunuzu teslim alarak size gönderiyoruz.

İngiltere Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

İngiltere seyahati için birçok farklı vize kategorisi mevcut. Elbette uzun süreli İngiltere vizesi almak da mümkün. İngiltere’nin vermiş olduğu vizeler;

 • Turistik İngiltere Vizesi
 • Ticari İngiltere Vizesi
 • Aile, Akraba Ziyareti Vizesi
 • İngiltere Öğrenci Vizesi
 • Transit İngiltere Vizesi
 • İngiltere Aile Birleşimi Vizesi
 • Tıbbi, Sağlık ve Tedavi Amaçlı İngiltere Vizesi
 • İngiltere Evlilik, Eş Tescili Vizesi
 • İngiltere Tier 1 Vizesi
 • İngiltere Tier 2 Vizesi
 • İngiltere Tier 4 Vizesi
 • İngiltere Tier 5 Vizesi
 • İngiltere Özel Ev Hizmeti Vizesi
 • İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi
 • İngiltere Ekspres Vize
 • İngiltere Yerleşim Vizesi
 • İngiltere Çalışma Vizesi

Tüm bu vize türlerinden herhangi birine sahip olmak için ihtiyaç duyacağınız, İngiltere vizesi için gereken belgeler (Genel Liste);

 • En az 6 ay geçerli ve 2 boş sayfaya sahip Pasaport
 • Eski Pasaport asılları ve fotokopileri
 • Nüfus kayıt örneği
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • İngiltere vizesi başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Seyahat ve konaklama belgeleri, rezervasyonlar
 • Biyometrik fotoğraf
 • Banka hesap dökümü (3 aylık)
 • Mali durumu gösterir belgeler
 • Vize harcı ödeme dekontu
 • 18 yaş altı için muvafakatname
 • Çalışanlar için kurum belgeleri
 • SGK dökümleri

İngiltere Vizesi Ücretleri Güncellendi

Hemen bir İngiltere vizesi almak istiyorsanız, yapacağınız işlemler arasında vize harcı ödemesi de bulunuyor. Bu ödeme ise güncel vize harç bedelleri üzerinden gerçekleşiyor. 2020 yılı itibari ile İngiltere vizesi ücretleri güncellendi ve belirlendi.

Ödemenizi gerçekleştirerek, evraklarınızı hazır hale getirebilir ve süreci hızlandırmak adına ilk olarak bu dekontu edinebilirsiniz. Hemen ardından, yukarıda belirtilen evrakları hazırlamadan önce, bizlerle iletişime geçmenizde yarar var. Zira her ne kadar genel listeye bağlı kalsak da her İngiltere vizesi için farklı evraklar da istenebiliyor.

Sizler için en uygun İngiltere vizesini belirleyen ekip arkadaşlarımız, vize başvuru merkezimizin sunmuş olduğu hizmetten yararlanmanızı sağlayarak, doğru liste gönderimini de sağlıyor ve sizlere iletiyorlar.

Bu listeyi tamamlamanızı takip eden süreçte, İngiltere vize başvurunuzu sizler adına gerçekleştiriyor ve bir sonraki aşama olan randevu sürecini belirliyoruz. Bu süreç ve prosedürler ortalama 3 hafta sürerken, vakit kaybetmemek adına hızlı ve eksiksiz belge hazırlanması da bir hayli önem teşkil ediyor. Tüm bunlar için korkmanıza gerek olmadığını ve her daim yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

İngiltere Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

İngiltere vizesi almak üzere, vize başvuru merkezimiz ile iletişim kurduğunuz andan itibaren, sizleri prosedürler ile meşgul etmiyor, tüm işlemlerinizi hallediyoruz.

Sizler evraklarınızı hazırlayıp tarafımıza teslim ettiğiniz andan itibaren, oluşan her türlü işlem ve prosedür mekanizmasını, işinde uzman ekip arkadaşlarımız ve 10 yıllık vize başvuru hizmeti veren tecrübemiz ile bizler üstleniyoruz.

Bu prosedürler bittiğinde ise sizi İngiltere Konsolosluğu randevusu bekliyor. Vize randevu pasaport işlemleri dolayısıyla konsoloslukta bulunmanız gereken günü, daha öncesinde size bildiriyor ve yine aynı gün teyit ediyoruz.

Başvurularınız ve randevunuz sürecinde olduğu gibi konsolosluk sürecinde de size hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu süreçte de yanınızda olduğumuzu bilmek ve burada gerçekleşecek işlem hakkında tüyolar almak, sizlerin de hakkı.

Belirli bir prosedür olan, evraklarınızın incelenmesi neticesinde tarafınıza birtakım sorular sorulacak olan bu randevu esnasında, yapmanız gereken tek şey doğru cevaplar sunmak ve karşı tarafı ikna etmek. Onay işlemini takip eden süreçte hazırlanacak vize ve pasaportunuzu, sizler adına teslim alıyor ve kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz.

İngiltere Öğrenci Vizesi

Eğitimine İngiltere’de devam etmek isteyen vatandaşlar, İngiltere öğrenci vizesi almalıdır. Öğrenci vizesi uzun süreli ya da kısa süreli olarak farklılık gözetir. Uzun süreli vize işlemleri için D tipi vize tercih edilir. Ancak kısa süreli eğitim alacak olan bireyler C Tipi vizeyi tercih etmeli. Öğrenci vizesi için tarafınızdan istenilen evraklar, evrak dosyası içerisinde eksiksiz bir şekilde yer edilmeli.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da ikametgah eden vatandaşlar İngiltere seyahati gerçekleştirmek istediği takdirde İstanbul’da bulunan İngiltere Konsolosluğu’na müracaat etmelidir. Bu durum yalnızca İstanbul için değil, İstanbul civarındaki illerden de yapılan başvuru ile birlikte mümkündür.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi için tarafınızdan istenilen evraklar, İngiltere’de bulunma amacınıza göre değişkenlik gözetir. Eğitim, ticari, Erasmus, çalışma, öğrenci, aile birleşimi gibi farklı vize türlerinde kişisel olarak bilgilerinizle uyuşan evraklar, evrak dosyası içerisinde yer edilmeli. İngiltere vizesi için gerekli olan evraklar da herhangi bir eksiklik olduğu takdirde yasal olarak onaydan geçmez.

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi tier 2 kategorisi içerisine girer. Çalışma vizesi, mesleki yetkinliği ispatlamış ya da belirli bir alanda tecrübeye sahip olan kişilerin alması gereken vize programıdır. Çalışma vizesi İngiltere Konsolosluğu’na yapılan başvuru ile birlikte alınabilir. Burada unvana ya da çalışılan işe göre tarafınızdan belirli evraklar istenir. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde gerekli yerlere teslim edilmelidir.

İngiltere Dil Kursu

İngiltere vize işlemleri esnasında İngiltere konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliği dil detayını ön planda tutar. Aile birleşimi ya da oturum alınacağı sırada kişiler İngilizce dil konusunda yeterli değiller ise İngilizce dil kursu hizmetinden faydalanabilmektedir. Burada seviyelere göre belirli kurslar bulunur. Hızlandırılmış eğitim programları ile birlikte kısa bir süreçte dil eğitimi alınabilir. 

İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere vatandaşıyla evlenilmek istenildiği takdirde ya da İngiltere’de bir evlilik gerçekleşeceği sırada evlilik vizesi alınmalıdır. Evlilik vizesi hem İngiltere konsolosluğu hem de İngiltere’de bulunan Türk konsolosluğundan alınan evraklar ile birlikte mümkündür. Evlilik vizesi diğer bir ifade ile aile birleşimi vizesi başvuru altında yer edinir. Burada tarafınızdan istenen evraklar da en önemli detay, kişilerden birinin İngiltere vatandaşı olmasıdır.

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere’ye turist olarak ziyaret gerçekleştirecek vatandaşlar, İngiltere turist vizesi almalıdır. İngiltere turist vizesi her yıl belirli sezonlarda İngiltere konsolosluğuna yapılan başvuru ile birlikte mümkündür. Başvuru formu içerisinde turist vizesi olduğu belirtilirse, tarafınızdan istenilen evraklar da bu doğrultuda şekillenir.

İngiltere İş Vizesi

İngiltere’ye çalışma amaçlı gidecek olan vatandaşlar, ilk olarak iş vizesi almalıdır. İş vizesi İngiltere’de bulunan işyerinden alınan çalışma izni ile birlikte mümkündür. İş vizesi kişinin bulunduğu konuma göre değişkenlik gözetebilir. Bu durum konsolosluğa yapılan başvuru ile birlikte güncel hali daha net bir şekilde öğrenilir.

İngiltere İstanbul Konsolosluğu

Belirli ülkelerin konsoloslukları Türkiye’de büyük illere dağıtılmıştır. İngiltere konsolosluğu, İstanbul’da da bulunur. İstanbul’da ikamet eden vatandaşlar İngiltere uçuşu gerçekleştireceği sırada İngiltere İstanbul Konsolosluğuna müracaat edebilir. İngiltere’de yaşayan vatandaşlar ise Türkiye’ye gelmek istedikleri takdirde Türk Konsolosluğu’na başvuru talebinde bulunabilir.

İngiltere Yerleşim Vizesi

Yaşamına İngiltere’de devam etmek isteyen vatandaşlar oturum izni almalıdır. Oturum izni diğer bir ifade ile yerleşim vizesidir. Yerleşim vizesi İngiltere Konsolosluğu’na ya da İngiltere’ye göç idaresine yapılan başvuru ile birlikte kısa bir süre içerisinde alınır. Yerleşim vizesi süreç ya da İngiltere’de bulunma amacınıza göre değişkenlik sağlar.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize