İngiltere Ticari Vize Güncel İşlemler

İngiltere ticari vize ücret

İngiltere Ticari Vize Hakkında

İngiltere ticari vizesi; konferans, iş yemeği, toplantı, seminer ve benzeri profesyonel amaçlarla İngiltere’ye seyahat edecek şahıslara verilecek olan bir vize türüdür.

İngiltere iş ziyaretçi vizesi olarak da adlandırılan bu vize türünde, profesyonellerin sürekli seyahat etmelerini gerektiren durumlarda uzun süreli vize başvurusu yapabilmektedirler.

Bunların yanı sıra İngiltere ticari vizesi, farklı kullanım amaçlarına ve profesyonel amaçlara yanıt veren bir altyapı olmakla birlikte seyahat eden kişilerin İngiltere’de profesyonel hedeflerini gerçekleştirmelerine de büyük katkı sağlar.

İngiltere Ticari Vize Başvurusu Yapacak Olan Kişilerin Dikkatine

İngiltere ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler başta pasaport ve vatandaşlık belgeleri olmakla birlikte gerekli olan tüm vize başvuru evrakları veya belgeleri tamamlamakla yükümlüdür.

İngiltere vize başvuruları genel olarak İngiltere hükümet kurumları ya da İngiltere Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlara yapılır. Bu kurumlar arasında seyahat acenteleri gibi organizasyonlar yer alır.

İngiltere ticari vizesine başvuru yapacak olan kişilerin profesyonel hayatları ile alakalı tüm detayları belgelendirmeleri gerekmektedir. Bu bağlamda kişiler,

İngiltere vize başvuru süreci içerisinde seyahat amaçlarını, çalıştıkları şirketi, ekonomik varlıklarını belgelendirmekle yükümlüdür. İngiltere ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler aynı şekilde, çalıştıkları şirketten aldıkları izin belgelerini de tasdik etmek durumundadır.

İngiltere Ticari Vizesi Başvurusu İçin Hazırlanması Gereken Evraklar

İngiltere ticari vize başvuru evrakları, vize kabulü için İngiltere Hudut Muhafaza Birliği tarafından değerlendirilmeye alınacak olan belgeler olduğundan hassasiyetle hazırlanması gereken dokümanlardır. Bu doğrultuda İngiltere ticari vize başvurusu yapacak olan kişilerin gerekli olan tüm belgeleri, İngiltere vize başvuru merkezlerine eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri gerekir.

Teslim edilecek belgeler arasında eğer İngilizce olmayan belge varsa bu belgenin aslına uygun şekilde tercüme edilmesi mecburidir. Bunun yanı sıra belgeler arasında tercümeyi gerçekleştirecek kişinin ıslak imzasını, kişisel bilgilerini, adresini ve tercüme tarihini barındıran orijinal belgenin bulundurulması da gerekir. İngiltere ticari vize başvurularının eksiksiz ve tam olarak tamamlanması başvurulardan olumlu yanıt alabilmek için son derece önemli etkenlerdir.

İngiltere ticari vize başvurusu yapacak olan kişilerin yukarıdaki detaylar haricinde bulundurmaları gereken vize başvuru evrakları şu şekildedir:

  • Pasaport

Vize başvuru işlemlerinde yetkili kurumlar tarafından verilecek olan vize pasaporta işleneceğinden, pasaport başvurular için en önemli zorunluluk olarak öne çıkar. Pasaport sahibi olmayan kişilerin hiçbir şekilde vize başvurusu yapma imtiyazı bulunmamaktadır.

  • Davetiye

Eğer kişi İngiltere’den profesyonel nedenlerden dolayı herhangi bir kurum tarafından davetiye aldıysa, bu davetiyeyi vize başvuru süreçlerinde kullanması gerekecektir.

Bu davetiye, davet edilen kişinin hangi amaçlarla davet edildiğini ve İngiltere’de ne kadar süre kalacağı gibi bilgileri içermelidir. Kişi vize başvurusunu herhangi bir fuar, organizasyon, seminer ya da etkinliğe katılmak amacıyla yapıyorsa bu etkinliklere katılım belgelerinin veya etkinlik biletlerinin de başvuru için belgelenmeleri gerekmektedir.

  • Finansal Dokümanlar

İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişilerin, finansal varlıklarını da belgelemeleri gerekmektedir. Bu doğrultuda kişiler banka hesaplarını, seyahat kaynağını karşılayan fona dair bilgileri ya da maaş bordrolarını da eklemelidirler.

  • Meslek ile Alakalı Dokümanlar

Kurum şirket tarafından antetli kağıtta verilecek olan ve kişinin şirket içerisindeki konumunun belirtildiği belgeler de ticari vize için gereklidir. Bu belgeler arasında SGK işe giriş belgesi, SGK hizmet dökümü gibi kişinin sosyal güvencesinin ispatı olan ekler de yer almalıdır.

İngiltere Ticari Vize Başvuru Merkezleri

İngiltere ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler özellikle resmi devlet kurumlarınca yetkilendirilmiş acente ve şirketlere vize başvurusu yapabilme hakkına sahiptirler.

Bu bağlamda İngiltere ticari vize başvuru merkezleri, İngiltere Başkonsolosluk ve Büyükelçilik tekelinde olan kuruluşlar olarak öne çıkarlar. Vize başvurusu yapacak olan kişilerin bu organizasyonlarla doğrudan iletişim kurması; başvuru sürecinin açık, net ve hızlı bir şekilde yürütülmesi açısından son derece önemlidir.

Bunun yanı sıra kişiler Online İngiltere vize başvurusu yapabilme imkanına da sahiptirler. Bu doğrultuda, resmi sayfalar üzerinden kişiler kişisel hesaplarını oluşturarak ve İngiltere online ticari vize başvuru formunu doldurarak ön kayıtlarını başlatabilirler.

İngiltere Ticari Vize Güncel İşlemler S.S.S

İngiltere'ye Ticari Vize Nasıl Alınır?

Ticari gaye le İngiltere'ye seyahat etmek isteyen kişiler vize başvurularını konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi ve vize hizmet merkezleri aracılığı ile yürütebilmektedirler.

İngiltere Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

ngiltere vize başvurusu sonrasında tarafınızdan istenilen evraklar şu şekildedir; Pasaport Nüfus cüzdan fotokopisi Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği İngiltere vize talep dilekçesi Konaklama yerlerine ait rezervasyon belgeleri Seyahat belgeleri Vize ücretinin ödendiğine dair dekont Biyometrik fotoğraf Finansal dökümanlar Bankadan alınan 3 aylık hesap dökümanı Ülkede bulunma amacına göre tarafınızdan istenilen belirle kişisel evraklar yer edinir. Ticari vizelerde şirket belgeleri, şirket banka hesap özeti, İngiltere'de iş yapılacak şirketin belgeleri ve davetiyesi gerekir. Evraklar eksiksiz bir şekilde randevu tarihinde yetkili kişilere teslim edilmelidir.

İngiltere Ticari Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İngiltere vize randevusu İngiltere konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği ya da İngiltere Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiş belirli vize acentaları tarafından alınır. Vize randevusu öncesinde vize başvurusu yapılmalıdır. Vize başvurunuz ülkede bulunma amacına göre onaydan geçtikten sonra evraklar istenir. Bu evrakların hazırlanıp tekrar yetkili kişilere teslim edilebilmesi için randevu alınması gerekir. Randevu belirli zaman ve saat dilimleri içerisinde bulunur. Evraklar bu süreç içerisinde konsolosluğa teslim edilmelidir. Randevu süreci dışında getirildiği takdirde kabul işlemi gerçekleşmez.

İngiltere Vize sayfamızdan geniş bilgi alınız.