İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları

İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları 2023

İngiltere tır şoför alımı bilgi

Ülkemizde özellikle pandemi döneminin de etkisi ile iş bulmak son derece zor bir hale geldi. Ya da bir şekilde işe giren kişilerin maaşları da pek çoğumuzu tatmin etmeyecek miktarlarda. İşte bu gibi sebepler, sürekli artan fiyatlar, yapılan zamlar gibi etkenler ile de bir araya geldiğinde geçim konusu bir hayli zorlaşıyor. Bu yüzden insanlar çareyi farklı ülkelere göç etmek ve burada ihtiyaç duyulan iş gücü içerisine dahil olmakta buluyor.

Son zamanlarda iş gücünün yoksunluğunu çeken devletlerden bir tanesi de İngiltere. Gıda, akaryakıt gibi alanlardaki lojistik yani nakliye ve sevkiyat gibi konularda yaşanan eksiklikler günden güne artmaya başladığı için İngiltere bu alanlarda çalıştırmak üzere tır ve kamyon şoförleri arayışına girmiş durumda. Bu bağlamda İngiltere tır şoförü alım şartları nelerdir, başvurular ne zaman yapılacak gibi sorular için sizlere hazırladığımız bu yazıyı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

Hepimizin bildiği üzere İngiltere, gerek güçlü ekonomisi gerekse istihdamı ile dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alıyor. Bu yüzden çoğu Türk vatandaşının hayalinde bu ülkeye seyahat etme planının var olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Peki, ya sizlere bu ülkeye hem seyahat edebileceğinizi hem de burada çalışabileceğinizi söyleseydik? Muhtemelen bu konunun detaylarını fazlasıyla merak ederdiniz.

İngiltere’de yapılacak olan alımlar ile yaklaşık olarak 5 bin kişilik bir tır şoförü açığının kapatılması hedefleniyor. Bu yüzden ülke, farklı milletler içerisinden İngiltere tır şoförü alım şartları ve koşullarına en uygun olan kişileri, ülke sınırları içerisine davet edecek yani onlara geçici olarak çalışma vizesi verecek.

Eğer bu konuda deneyimli iseniz sizlerde, kısa bir süre sonra açıklanacak şartlar kapsamında İngiltere tır şoförü başvurusu yapabilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

Son zamanlarda internet alemi içerisinde en çok araştırılan konu “ İngiltere tır şoförü arıyor “ şeklinde çıkan haberlerdir. Bilindiği üzere dönem dönem pek çok ülke için bu tür haberler çıkmakta ve bunlar genellikle dolandırıcı nitelikte olan kişilerin hazırladığı asılsız dururular olmaktadır.

Fakat bu haberin resmî bir karşılığı var ve gerçekten de tır şoförü- kamyon şoförü gibi vasıflar için 5 bin kişilik bir alım söz konusu. Ayrıca buna ek olarak tavukçuluk- gıda sektörü gibi alanlarda lojistik ya da nakliye bölümü için de nitelikle çalışanlar aranacak. Fakat henüz İngiltere tır şoförü alım şartları konusunda resmî bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki süreç içerisinde kısa bir süre zarfında bu konuda beklenen açıklamaların geleceğini sizlere söyleyebiliriz.

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

Bilindiği üzere ülkemizde herhangi bir işe başlamadan yani kabul edilmeden önce bizlerden belirli şartlara uyum sağlamamız istenmektedir. Bu şartlara uyum sağladığımız takdirde, işe alım şansımız yükselmektedir. Aynı durum İngiltere tır şoförü alım şartları için de geçerli olup,  bu şartları sağlayacak olan kişilerden yapılan seçimler ile işe alımlar gerçekleştirilecektir.

Peki, bunun için bizlerden hangi evraklar talep edilecek, neler yapmamız gerekecek? Henüz bu konu hakkında kesin açıklamalar gelmese de yukarıda da belirttiğimiz üzere işe alım konusunda başvuru yapabilmek için öncelikle İngiltere tır şoförü başvuru formu gibi evrakların hazırlanması ve ilgili kurumlara teslim edilmesi gerekmektedir. Bu formlar İngilizce olarak hazırlanacağı için bu konuda sorun yaşamamak adına uzman ekibimizin vereceği hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere tır şoförü alım şartları açıklandıktan sonra bu konudaki başvuru sürecinin başlayacağını biliyoruz. Buna ek olarak tam tarih verilmemiş olsa da başvuruların yine Ekim ayı içerisinde başlayacağı da hükümet tarafından belirtilen bilgiler arasında. Peki, İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl yapılır? İşte cevabı henüz belirtilmemiş sorular içerisinde aslında bu konu da yer almaktadır. Her ne kadar bu pozisyon için yapılacak olan başvuruların detayını bilmesek de geçici vize için yapılacak olan başvurulardaki sürecin nasıl işlediğini biliyoruz. Vize işlemlerindeki süreçleri özetleyecek olursak;

  • İngiltere’den gelen kabul
  • Gelen kabul ile ilgili vize için talep edilen evrakların hazırlanması
  • Evrakların İngilizce çevirilerinin yapılması
  • Vize için talep edilen vize harç bedeli tutarının yatırılması
  • Hazırlanan evraklar ile ilgili kurumlara müracaat edilmesi
  • Yapılan müracaat sonucunda evrak değerlendirme sürecinin başlaması

Eğer bu tür konularda merak ettiğiniz ya da daha detaylı olarak öğrenmek istediğiniz konular varsa sizlere profesyonel olarak yardımcı olacak kadromuza ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

Tır ve kamyon şoförlüğü konusunda deneyimi olan kişilerin en çok merak ettiği sorular arasında İngiltere tır şoförü başvurusu nereden yapılır sorusu da yer almaktadır. Bu konuda yine İngiliz hükümetinin bizlere verdiği net bilgiler bulunmamaktadır. Ancak bilindiği üzere vize işlemleri İngiltere Konsoloslukları ve İngiltere Büyükelçiliği gibi yetkili kurumlardan gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden İngiltere tır şoförü alım şartları ve koşullarına uyum sağlayan kişiler, vize başvuru işlemleri için yukarıdaki kurumlardan birine müracaatlarını iletebilecekler. Bu konular hakkında daha detaylı bilgiler, önümüzdeki günlerde netlik kazanacaktır.

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu

Gıda, akaryakıt gibi sektörlerdeki nakliye işlemleri için alınacak şoförler içerisine kamyon şoförlerinin de dahil olduğunu söyleyebiliriz. Eğer tır ya da kamyon şoförlüğü konusunda deneyiminiz varsa ve farklı bir ülkede yaşamak istiyorsanız, geçici bir süreliğine de olsa bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu alanda gayet yüksek tutarlarda olan maaşınızı da alabilirsiniz.

Genel olarak bu konu nedeniyle herkesin rağbet ettiği yurtdışı çalışma olanakları içerisinde İngiltere’de sağlanacak olan şartların da oldukça iyi olduğunu kabul edebiliriz. O yüzden bu özelliklere sahipseniz İngiltere kamyon şoförü başvurusu yapabileceğinizi sizlere iletmek isteriz.

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşı

Ülkemizde verilen düşük maaşlar, sürekli artan enflasyon da işin içine girince büyük bir geçim sorununa dönüşüyor. Bu bağlamda çoğu kişi çareyi farklı ülkelerde, talep edilen meslekler konusunda çalışarak buluyor. Ülkelere genel anlamda kalıcı olarak göç etme düşüncesi söz konusu olsa da bazı kişilerin geçici olarak çalışıp, kazançlarından birikim elde ederek ev- araba satın alma arzuları da bulunmakta. Eğer sizlerin de böyle bir düşüncesi varsa büyük ihtimalle İngiltere kamyon şoförü maaşı ne kadar mera ediyorsunuzdur.

O zaman söz daha fazla uzatmadan hemen bu alanda çalışan elemanların aldığı maaşın tutarını sizlerle paylaşım. İngiltere’de bir kamyon şoförü yalnızca 1 sene çalışarak 40 bin sterlin kazanabiliyor. Bunu aylık olarak düşündüğümüzde Türkiye’de alınan maaşların çok daha fazlası olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.

İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları 2023 S.S.S

İngiltere Tır Şoförü Maaşlarının TL Karşılığı Ne Kadardır?

İngiltere’de çalışan kamyon- tır şoförleri 1 yıl içerisinde 40 bin sterlin kazanmakta bunun da TL bazında değeri 485 bin TL’ ye denk gelmektedir.

İngiltere Tır Şoförlüğü İçin İngilizce Bilmek Şart mı?

Konu hakkında henüz detaylı bir açıklama gelmese de bu ülkede çalışabilmek için en az A1 seviyesinde dil bilgisinin olması gerektiğini tahmin ediyoruz.

İngiltere Kamyon Şoförlüğü İçin Yaş Sınırı Nedir?

Şartlar hakkında henüz kesin bir bilgi söz konusu olmasa da başvuru koşullarında en az 20 yaş üstü kişilerin başvurularının dikkate alınacağını düşünmekteyiz.

İngiltere Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.