İngiltere Vize Başvurusu (Acil)

İngiltere vize başvurusu acil

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vizesi için başvurular; Birleşik Krallık hükümeti, İngiltere Büyükelçiliği ya da İngiltere Başkonsolosluğu tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş organizasyonlara yapılmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları eğer diplomatik pasaport sahibi değilseler İngiltere’ye yapacakları seyahatleri kapsamında İngiltere’ye giriş izinleri olan İngiltere vizesine sahip olmakla yükümlüdürler.

Farklı İngiltere vizesi türleri olduğundan, her bir vize türünde de başvuru sürecinin kendine özgü ilerlediğini söylemek doğru olacaktır. İngiltere üzerinden farklı bir ülkeye aktarma yapmak için vizeye ihtiyacı olanlar 24 saat geçerliliği olan transit vizeye sahip olma durumundadırlar.

Bunun yanı sıra İngiltere turist vizesi, İngiltere ticari vizesi gibi farklı vize türlerinin başvuruları da evraklarıyla farklı ilerleyebilmektedir.

İngiltere Vize Başvurusunun Geçerli Olabilmesi İçin Nelere Dikkat Etmeli?

İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikli olarak başvurularını eksiksiz evrakla tamamlamaları gerekmektedir. Her ne kadar vize türlerine göre gereklilikler ve prosedürler değişse de vize başvurusu alan resmi kurumların taviz vermediği tek nokta belge eksiğidir

Bunun yanı sıra vize başvurusu yapan kişiler, eksik ya da hatalı beyanda bulunmama konusunda da son derece hassas olmalıdırlar.

İngiltere Devleti tarafından yetkilendirilmiş olan vize değerlendirme kurumları, bazı durumlarda hatalı ibraz ve beyanları yanıltıcı beyan olarak kabul edebilmekte dolayısıyla bu durum İngiltere vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. Bu yüzden başvuru yapacak olan kişilerin ibraz edecekleri bilgileri son derece hassas ve resmi belgelerle sunmaları büyük önem arz eder.

İngiltere Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar

İngiltere vize başvuruları kapsamında gerekli olan evraklar vize türüne göre farklılık gösterir. İngiltere ticari vizesi, iş amacını ve barınma süresini belgeleyen evrakları içerirken İngiltere turist vizesi kişinin sağlık sigortasını belgeleyen evrakları öne çıkarır.

Diğer İngiltere vize türleri de ziyaret amacından maddi varlığa kadar kişinin farklı mevcudiyetlerini irdeleyen vize başvuru evrakları ve belgelerini gerekli kılabilir.

İngiltere Başkonsolosluğu, gerekli gördüğü taktirde vize başvuru sürecinde inisiyatif kullanarak ek belge talep etme hakkına sahiptir. Bunun yanı sıra İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişiler başvuru süreçlerinde teslim ettikleri belgeler arasında İngilizce olmayan belgelerin tercüme edilmiş versiyonları da teslim etmekle yükümlüdürler.

Bahsi geçen belgeler vize başvuru merkezlerine ibraz edilirken aslına uygun bir şekilde tercüme edildiğine dair ekle birlikte teslim edilmelidir. Aynı şekilde tercüme ile alakalı detayları barındıran bu ekler arasında tercüme yapan kişinin bilgileri, imzası, adresi ve belgenin tercüme edildiği tarihi tastik eden bir ifade yer almalıdır.

İngiltere Vize Başvuru Randevusu

İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişinin başvuru işlemlerini yerine getirebilmesi adına başvuru yapacağı başvuru merkezinden randevu alması gerekmektedir. Kişinin vize başvuru sürecine dair tüm gerekliliklerini yerine getirebilmesi açısından son derece önemli olan bu randevu, vize alım sürecinin netleşmesi açısından büyük fayda sağlar.

İngiltere vizesi için başvuru yapacak olan kişi, vize randevusu için İngiltere vize başvurusu online işlemler sayfası üzerinden randevu tarihini organize edebilir. Türkiye’deki İngiltere vize başvuru merkezleri başlıca İstanbul, Gaziantep, Antalya, Adana, Ankara, Adana, Bursa ve İzmir gibi şehirlerde yer almaktadır. İngiltere, Kanada , Amerika vize başvuruları bir birini etkileyebilmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu (Acil) S.S.S

İngiltere Vize Evrakları Nedir?

Pasaport, iki adet biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, varsa üzerinize kayıtlı tapu ve ruhsatlar, banka hesap dökümü, banka hesap cüzdanı, seyahat için gerçekleştirilmiş olan rezervasyonlar, başvuru dilekçesi, başvuru formu ve kişinin mesleğine ilişkin evraklarıdır.

İngiltere Vize Ücreti Nedir?

2023 yılında İngiltere vize ücreti kişilerin konaklama gerçekleştirecekleri süreye göre değişiklik gösterir. En kısa alınan 6 ay vize ücreti 129 Dolar iken en uzun olan 10 yıl vize ücreti 1105 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu ücret vize başvurusu yapılmadan ödenmelidir.

İngiltere Acil Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Acil Vizesi yetkili vize başvuru meerkezi TLS Contact bürolarından alınır. Ekspres İngiltere Vizesi için başvuru yapıldığında işleminiz randevu gününüzden sonra 5 iş gününde sonuçlanır. Süper Ekspres İngiltere vizesi için başvuru yaptığınızda ise İngiltere Vizenizi 24 saatte alabilirsiniz.

İngiltere vize sayfamızı ziyaret ediniz.