İngiltere Vize Ücreti 2021

İngiltere Vize Ücreti 2021

İngiltere Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her bir pasaport rengi farklı bir seyahat türünü ifade etmektedir. Bunun için yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip kişilerin 90 güne kadar İngiltere ziyaretlerinde vizesiz bir şekilde seyahat edebilmektelerdir.

Bu noktada önemli olan bordo pasaporta sahipseniz muhakkak ki schengen vizesi başvurusunda bulunup vize almanız gerekir.

Vize işlemlerinde ki önemli noktalardan biri de parmak izi uygulamasıdır. 2014 yılında başlanmış olan bir prosedür eğer kişi ilk kez bir schengen vizesi başvurusunda bulunacaksa bunun için belirli bir parmak izi vermek zorundadır. Verilmiş olan bu parmak izi 5 yıl geçerlilik barındırır ve konsolosluk vize işlemleriniz de tekrar parmak izli vermeniz gerekmez.

Vize alırken başvuracağınız vize kategorisi önemlidir. Buna göre süresi belirlenir. Eğer İngiltere’de 90 günde daha az bir sürede ikamet etmeyi düşünüyorsanız burada konaklamak için almanız gereken vize C tipi vizedir. Eğer 90 günü aşacak şekilde bir seyahat planınız varsa bunun için D tipi vize kategorisinde başvuru yapmanız gerekir.

Eğitim, çalışma vizeleri ve aile birleşim vizeleri de farklı kategoride değerlendirilmektedir.

İngiltere vizesi alırken Konsolosluğa başvurularınız da bulunması gereken evraklar içerisinde; çalışma şartlarınız ve gelir durumunuzda yer alır. Düzenli olarak bir işiniz ve buradan elde ettiğiniz bir geliriniz ya da üzerinde kayıtlı herhangi bir tapu bulunuyorsa, bu da İngiltere seyahatinizi etkileyecek tarzda bir evrak kısmını oluşturur.

Seyahat esnasında yapacağınız konaklamaları nasıl karşılayacağınızı dair banka hesabınızda bulunan paraya da vize verilme süreçlerinde dikkat edilmektedir.

Bunların hiçbiri yoksa en azından üç ay aylık bir süreçte banka hesabınızda aktif olarak 5000 TL ve üzerinde bir miktar para bulunmalı ya da sizin adınıza birisi sponsor olmalıdır. Sponsor olan kişiye dair de belirli belgelerin vize evrakları arasına eklenmesi gerekir.

Vize alımının ilk aşaması olan vize başvuru formu oldukça önemlidir. Buradaki doğru beyan ve bilgileriniz ile diğer aşamalara geçerek vize alım sürecinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Oluşturacağınız başvuru formunun yanı sıra başvuru dilekçesinde içerisinde de İngiltere Konsolosluğuna hitaben bir yazı bulunması gerekir.

Bu yazı içerisinde seyahat amacınızı ve seyahat planınızı net bir şekilde ifade etmeniz daha hızlı bir şekilde vize almanızı sağlayacaktır.

Tüm bu vize alım aşamalarını daha kolay hale getiren kurum vize center vize alım sürecinde püf noktaları sizin adınıza yürütmektedir.

İngiltere Vizesi Alırken Karşılaşılabilecek Sorunlar

Herhangi bir firma aracılığı olmadan İngiltere vize başvurusu yapabilir miyiz?

Kişi hiçbir deneyimi yokken de yaptığı araştırmalar sonucu vize başvurusunda bulunabilir. Ancak tüm bu aşamaların vize alım süreçlerinde eksiksiz bir şekilde ilerleyebilmesi, uçuş rezervasyon aşamaları, sağlık sigortası bulunması, kişinin başvuru formunda beyan edeceği bilgiler ve seyahat tarihlerinin de eksiksiz bir şekilde düşünülüp yazılması vize alımında önemlidir.

Ufak görülebilecek ayrıntı niteliğindeki kısımlar veya alım süreçlerinin sonucuna götürebilir. Bunun için vize center aracılığı ile tüm bu aşamaların eksiksiz bir şekilde ve red alınabileceğini düşünülen kısımlarında özenilerek evraklar içerisine konmasını sağlayabilirsiniz.

Vize alımlarında seyahat sağlık sigortası

Vize alırken muhakkak ki başvuru evraklarınız içerisinde yaptırmış olduğunuz, sağlık sigortası bulunmalıdır. Bu özel sağlık sigortası alınırken de tarihleri oldukça önemlidir. Sizin seyahatinizin gidiş ve dönüş tarihleri arasındaki süreci kapsamak zorundadır.

Buna göre rezervasyon yapacağınız günün öncesi ve sonrası olarak sağlık sigortası işleminiz gerekir. Özellikle konsolosluk başvurularında beyan edeceğiniz tarihlere tek tek dikkat edilmektedir. Buna uygun bir şekilde ince detaylara dikkat ederek ayarlamanız gerekir.

Çalışmayan biri İngiltere vize başvurusunda bulunabilir mi?

Vize alım süreçlerinde kişinin düzenli işinin bulunması; banka hesabının içerisinde belirli ve düzenli bir miktarda para bulunması oldukça önemlidir. Bunun dışında çalışmayan, emekli olan ya da ev hanımı olan kişilerin de yurt dışına çıkış hakları tabii ki bulunmaktadır.

Eğer kişi ev hanımı konumunda ise ve işte çalışmıyorsa onun sponsorluğunu eşi üstlenebilir yani kişinin çalışmadığı durumlarda tüm masraflarını karşılayacak olan, düzenli bir işte çalışan ve düzenli bir parası bulunan bir yakını ona sponsor olmalıdır.

Eğer bu kişi öğrenci ise ya da çocuk konumunda ise yine anne burada onun vekili konumunun da bulunabilir. Bunun dışında eğitimin amacı ile gideceği kurumun yazacağı bir davetiye ile de yine kolaylıkla vize alım sürecini gerçekleştirebilir.

İngiltere Vizesini Kısa Sürede Nasıl Alabilirim?

İngiltere vizenizi yaklaşık 48 saat içinde alabilmenizde mümkün. Ekspress vize dediğimiz yöntem ile daha kısa sürede çıkış süreci alabilmektesiniz.

Aile birleşimi vizesi ile onların yazacakları bir dilekçe ve davetiye mektubu sayesinde daha hızlı bir şekilde vize alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Otel Rezervasyonu

İngiltere’ye yapacağınız ziyaretlerde kalacağınız otel rezervasyonlarını, vize başvurusu sırasında davetiye aracılığı ile ya da vize center acentası aracılığı ile rezervasyon yaptırarak evraklar içerisine dahil edebilirsiniz.

Tüm bu seyahat süreci, otel rezervasyonu, tarihi, giriş-çıkış süreci, uçak bileti aşamaları vize center kurumu aracılığı ile tek tek tasarlanarak yürütülmektedir.

İngiltere Vizesi Alırken Ödenmesi Gereken Ücretler

İngiltere’ye çıkışlarda vize alırken 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık farklı geçerlilik süreleri bulunan vize başvurusunda bulunabilmektesiniz.

6 aylık vize başvurusunda bulunmak istediğinizde 130 euro 892 TL ödemelisiniz.

2 yıllık vize başvurusunda 495 dolar 3398 TL ödemelisiniz.

5 yıllık bize başvurun için 896 dolar 6150 TL ödemelisiniz.

10 yıllık vize başvurusu için 1124 dolar 7716 TL ödemelisiniz.

İngiltere Vizesi Pasaport Geçerliliği

Pasaport süresi seyahat türünz e göre değişim göstermektedir..

Eğer kısa süreli bir seyahat düzenlemek istiyorsanız; İngiltere’ye çıkışlarda 6 aylık bir pasaportunuz bulunur. Eğer yüksek lisans amacı ile ya da eğitim amacıyla gidiyorsanız bu Tier 4 dediğimiz uzun döneme girmektedir. Bunun içinde en az 2 yıllık pasaport başvurusunda bulunmanız gerekir.

İngiltere ticari vize başvurusunda bulunuyorsanız da seyahat sonrasındaki en az 6 ay geçerliliği bulunacak olan bir pasaportunuz bulunmalıdır. Bu yoksa geçmişteki pasaportlar da evraklar içerisinde eklenmelidir.

İngiltere Vatandaşlık Başvuru Formu

İngiltere’de, İngiltere vatandaşı olarak ikametgah isteyen kişiler bunun için ilk olarak vatandaşlık almalıdır. Vatandaşlık işlemleri İngiltere Konsolosluğu’na ya da İngiltere göç idaresinin yapılan başvuru ile birlikte mümkündür. Buradaki başvuru vatandaşlık başvuru formu niteliği taşır. Forum içerisindeki bilgiler, kişisel bilgilerle aynı doğrultuda olmalıdır.

2021 İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere’ye çalışma amaçlı olarak gidecek vatandaşlar, çalışma vizesi almalıdır. İngiltere çalışma vizesi, İngiltere konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliği’ne yapılan müracaatla birlikte gerçekleşir. Başvuru formu içerisinde çalışma vizesi olduğu belirtilirse, tarafınızdan istenilen evraklar da bu doğrultuda gerçekleşir.

İrlanda Vizesi Ekşi

İrlanda vizesi ya da İrlanda vize türleri ile ilgili yapılan olumlu olumsuz yorumlar, ekşi sayfasında görülebilir. Burada kişilerin İrlanda vize sürecinde yaşadıkları ile ilgili çeşitli etmenler hakkında bilgi sahibi olmak istenildiği takdirde, sayfa ziyaret edilebilir.

İngiltere’ye Gitmenin Yolları

İngiltere’ye uçuş gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar bunun için İngiltere vizesi alabilir. İngiltere vize işlemleri, İngiltere’de bulunma amacına göre değişkenlik gözetir. Eğitim, ticari, evlilik, çalışma vizesi ya da bunun gibi çeşitli vize türlerine göre İngiltere vizesi alındığı takdirde evraklar da bu doğrultuda istenilir.

İngiltere Türkiye Konsolosluğu

İngiltere vize işlemleri, İngiltere Konsolosluğu’nda gerçekleşir. İngiltere’de bulunan vatandaşlar da Türkiye’ye uçuş gerçekleştirmek istediği takdirde İngiltere Türkiye konsolosluğunu müracaat etmelidir. Konsolosluk kişilerim ülkede bulunma amacına göre belirli evraklar ister. Bu evraklar seyahat planından yaklaşık 1,5 ay öncesinde tamamlanmalı.

Fahri Konsolos Nasıl Olunur?

Fahri konsolos olabilmek için yalnızca başvuru yeterli değildir. Başvuru ile birlikte aday seçilen kişi, Fahri konsolos olunacak ülkenin Dışişleri bakanlığına davet mektubu göndermesi gerekir. Mektup gönderildikten sonra kabul aşaması bulunur. Kabul gerçekleştirildikten sonra Fahri konsolos olacak kişinin siciline kadar birçok araştırması yapılır. Herhangi bir problem çıkmadığı takdirde Fahri konsolos ataması, Cumhurbaşkanlığı tarafından gerçekleşir.

İngiltere Turist Vizesi Açık Mı?

İngiltere her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak rotasıdır. Bu sebepten dolayı turizme açık bir ülkedir. İngiltere’ye turist olarak ziyaret gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar turist vizesi almalıdır. İngiltere turist vizesi, İngiltere konsolosluğu bünyesinde alınır. Konsolosluk resmi tatil günleri dışında, açık olarak hizmet gösterir.

Tls Vize Takip

Herhangi bir ülkeye ziyaret gerçekleştirmeden önce vize işlemleri tamamlanmalıdır. Vize sürecinin takibi, kişinin uçuşunda herhangi bir aksama olmaması için önemlidir. Vize takibi, tls vize takip üzerinden mümkündür. Tls contact resmi web sitesine yapılan başvuru ile birlikte dilediğiniz zamanda ya da dilediğiniz yerde gerçek zamanlı olarak vize başvurunuzu takip edebilirsiniz. Burada bulunan aplikasyon 10 değişik dilde sunulur. 

Uk Çalışma Vizesi

Herhangi bir ülkede çalışmak için çalışma vizesi alınmalıdır. Uk çalışma vizesi bulunulan rütbeye farklılık gözetir. Çalışma vizesi için tarafınızdan istenilen evraklar diğer vize türlerinde de farklılık gözettiği gibi yasal olarak onay almalıdır. Burada çalışma izni de önemlidir.

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi, İngiltere’ye seyahat gerçekleştirmek isteyen vatandaşların girişlerde herhangi bir problem yaşamamaları adına alması gereken vizedir. İngiltere vizesi İngiltere’de bulunma amacına göre farklı türlere ayrılır. Ücretlendirmede vize türlerine göre değişkenlik gözetir. İngiltere vizesi için tarafınızdan istenilen evraklar konsolosluk bünyesinde onay taşımalıdır.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize