İngiltere Vize Ücreti (Güncel Fiyatlar)

İngiltere vize ücreti

İngiltere Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her bir pasaport rengi farklı bir seyahat türünü ifade etmektedir. Bunun için yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip kişilerin 90 güne kadar İngiltere ziyaretlerinde vizesiz bir şekilde seyahat edebilmektelerdir.

Bu noktada önemli olan bordo pasaporta sahipseniz muhakkak ki schengen vizesi başvurusunda bulunup vize almanız gerekir.

Vize işlemlerinde ki önemli noktalardan biri de parmak izi uygulamasıdır. 2014 yılında başlanmış olan bir prosedür eğer kişi ilk kez bir schengen vizesi başvurusunda bulunacaksa bunun için belirli bir parmak izi vermek zorundadır. Verilmiş olan bu parmak izi 5 yıl geçerlilik barındırır ve konsolosluk vize işlemleriniz de tekrar parmak izli vermeniz gerekmez.

Vize alırken başvuracağınız vize kategorisi önemlidir. Buna göre süresi belirlenir. Eğer İngiltere’de 90 günde daha az bir sürede ikamet etmeyi düşünüyorsanız burada konaklamak için almanız gereken vize C tipi vizedir. Eğer 90 günü aşacak şekilde bir seyahat planınız varsa bunun için D tipi vize kategorisinde başvuru yapmanız gerekir.

Eğitim, çalışma vizeleri ve aile birleşim vizeleri de farklı kategoride değerlendirilmektedir.

İngiltere vizesi alırken Konsolosluğa başvurularınız da bulunması gereken evraklar içerisinde; çalışma şartlarınız ve gelir durumunuzda yer alır. Düzenli olarak bir işiniz ve buradan elde ettiğiniz bir geliriniz ya da üzerinde kayıtlı herhangi bir tapu bulunuyorsa, bu da İngiltere seyahatinizi etkileyecek tarzda bir evrak kısmını oluşturur.

Seyahat esnasında yapacağınız konaklamaları nasıl karşılayacağınızı dair banka hesabınızda bulunan paraya da vize verilme süreçlerinde dikkat edilmektedir.

Bunların hiçbiri yoksa en azından üç ay aylık bir süreçte banka hesabınızda aktif olarak 5000 TL ve üzerinde bir miktar para bulunmalı ya da sizin adınıza birisi sponsor olmalıdır. Sponsor olan kişiye dair de belirli belgelerin vize evrakları arasına eklenmesi gerekir.

Vize alımının ilk aşaması olan vize başvuru formu oldukça önemlidir. Buradaki doğru beyan ve bilgileriniz ile diğer aşamalara geçerek vize alım sürecinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Oluşturacağınız başvuru formunun yanı sıra başvuru dilekçesinde içerisinde de İngiltere Konsolosluğuna hitaben bir yazı bulunması gerekir.

Bu yazı içerisinde seyahat amacınızı ve seyahat planınızı net bir şekilde ifade etmeniz daha hızlı bir şekilde vize almanızı sağlayacaktır.

Tüm bu vize alım aşamalarını daha kolay hale getiren kurum vize center vize alım sürecinde püf noktaları sizin adınıza yürütmektedir.

 

İngiltere Vizesi Alırken Karşılaşılabilecek Sorunlar

Herhangi bir firma aracılığı olmadan İngiltere vize başvurusu yapabilir miyiz?

Kişi hiçbir deneyimi yokken de yaptığı araştırmalar sonucu vize başvurusunda bulunabilir. Ancak tüm bu aşamaların vize alım süreçlerinde eksiksiz bir şekilde ilerleyebilmesi, uçuş rezervasyon aşamaları, sağlık sigortası bulunması, kişinin başvuru formunda beyan edeceği bilgiler ve seyahat tarihlerinin de eksiksiz bir şekilde düşünülüp yazılması vize alımında önemlidir.

Ufak görülebilecek ayrıntı niteliğindeki kısımlar veya alım süreçlerinin sonucuna götürebilir. Bunun için vize center aracılığı ile tüm bu aşamaların eksiksiz bir şekilde ve red alınabileceğini düşünülen kısımlarında özenilerek evraklar içerisine konmasını sağlayabilirsiniz.

Vize alımlarında seyahat sağlık sigortası

Vize alırken muhakkak ki başvuru evraklarınız içerisinde yaptırmış olduğunuz, sağlık sigortası bulunmalıdır. Bu özel sağlık sigortası alınırken de tarihleri oldukça önemlidir. Sizin seyahatinizin gidiş ve dönüş tarihleri arasındaki süreci kapsamak zorundadır.

Buna göre rezervasyon yapacağınız günün öncesi ve sonrası olarak sağlık sigortası işleminiz gerekir. Özellikle konsolosluk başvurularında beyan edeceğiniz tarihlere tek tek dikkat edilmektedir. Buna uygun bir şekilde ince detaylara dikkat ederek ayarlamanız gerekir.

Çalışmayan biri İngiltere vize başvurusunda bulunabilir mi?

Vize alım süreçlerinde kişinin düzenli işinin bulunması; banka hesabının içerisinde belirli ve düzenli bir miktarda para bulunması oldukça önemlidir. Bunun dışında çalışmayan, emekli olan ya da ev hanımı olan kişilerin de yurt dışına çıkış hakları tabii ki bulunmaktadır.

Eğer kişi ev hanımı konumunda ise ve işte çalışmıyorsa onun sponsorluğunu eşi üstlenebilir yani kişinin çalışmadığı durumlarda tüm masraflarını karşılayacak olan, düzenli bir işte çalışan ve düzenli bir parası bulunan bir yakını ona sponsor olmalıdır.

Eğer bu kişi öğrenci ise ya da çocuk konumunda ise yine anne burada onun vekili konumunun da bulunabilir. Bunun dışında eğitimin amacı ile gideceği kurumun yazacağı bir davetiye ile de yine kolaylıkla vize alım sürecini gerçekleştirebilir.

İngiltere Vizesini Kısa Sürede Nasıl Alabilirim?

İngiltere vizenizi yaklaşık 48 saat içinde alabilmenizde mümkün. Ekspress vize dediğimiz yöntem ile daha kısa sürede çıkış süreci alabilmektesiniz.

Aile birleşimi vizesi ile onların yazacakları bir dilekçe ve davetiye mektubu sayesinde daha hızlı bir şekilde vize alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Otel Rezervasyonu

İngiltere’ye yapacağınız ziyaretlerde kalacağınız otel rezervasyonlarını, vize başvurusu sırasında davetiye aracılığı ile ya da vize center acentası aracılığı ile rezervasyon yaptırarak evraklar içerisine dahil edebilirsiniz.

Tüm bu seyahat süreci, otel rezervasyonu, tarihi, giriş-çıkış süreci, uçak bileti aşamaları vize center kurumu aracılığı ile tek tek tasarlanarak yürütülmektedir.

İngiltere Vizesi Alırken Ödenmesi Gereken Ücretler

İngiltere’ye çıkışlarda vize alırken 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık farklı geçerlilik süreleri bulunan vize başvurusunda bulunabilmektesiniz.

6 aylık vize başvurusunda bulunmak istediğinizde 130 euro 892 TL ödemelisiniz.

2 yıllık vize başvurusunda 495 dolar 3398 TL ödemelisiniz.

5 yıllık bize başvurun için 896 dolar 6150 TL ödemelisiniz.

10 yıllık vize başvurusu için 1124 dolar 7716 TL ödemelisiniz.

İngiltere Vizesi Pasaport Geçerliliği

Pasaport süresi seyahat türünz e göre değişim göstermektedir..

Eğer kısa süreli bir seyahat düzenlemek istiyorsanız; İngiltere’ye çıkışlarda 6 aylık bir pasaportunuz bulunur. Eğer yüksek lisans amacı ile ya da eğitim amacıyla gidiyorsanız bu Tier 4 dediğimiz uzun döneme girmektedir. Bunun içinde en az 2 yıllık pasaport başvurusunda bulunmanız gerekir.

İngiltere ticari vize başvurusunda bulunuyorsanız da seyahat sonrasındaki en az 6 ay geçerliliği bulunacak olan bir pasaportunuz bulunmalıdır. Bu yoksa geçmişteki pasaportlar da evraklar içerisinde eklenmelidir.

İngiltere Vize Ücreti S.S.S

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere Vizesi Alırken Ödenmesi Gereken Ücretler İngiltere’ye çıkışlarda vize alırken 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık farklı geçerlilik süreleri bulunan vize başvurusunda bulunabilmektesiniz. 6 aylık vize başvurusunda bulunmak istediğinizde 130 euro 892 TL ödemelisiniz. 2 yıllık vize başvurusunda 495 dolar 3398 TL ödemelisiniz. 5 yıllık bize başvurun için 896 dolar 6150 TL ödemelisiniz. 10 yıllık vize başvurusu için 1124 dolar 7716 TL ödemelisiniz.

İngiltere Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

İngiltere Vize Ücreti yetkili vize başvuru merkezlerinde kredi kartı ya da nakit olarak ödenebilir.

İngiltere Vize Ücreti İade Var mı?

İngiltere Vize başvurusu ret kararı verilirse ödenen vize ücretleri iade edilmez. Her yeni İngiltere vize başvurusunda vize ücretleri tekrar ödenmelidir.

İngiltere Vize Başvuru sayfamızı ziyaret ediniz.